Koszykówka. Tur dał szkołę nastolatkom. Żubrom nie pomogła własna hala [zdjęcia]

jan, ma
Start II Lublin przyjechał do Bielska w składzie złożonym z nastolatków i ostatecznie wysoko 75:115 przegrał z Turem. W pierwszym w sezonie meczu domowym porażkę zaliczyły białostockie Żubry.

Kibice w Bielsku liczyli na to, że ich pupile odkupią się efektowną grą za ostatnie trzy ligowe porażki. Zwłaszcza, że przed rokiem z tym rywalem Tur wypracował niezwykły wynik 116:25. Tym razem lublinianie przyjechali do Bielska jeszcze słabszym składem, ale nie poddali się i na początku meczu nawiązali z Turem wyrównaną walkę. Po trafieniu z faulem Mirosława Uniłowskiego prowadzili 5:4, ale po serii efektownych akcji Łukasza Kuczyńskiego gospodarze wyszli na prowadzenie.

Jeszcze tylko na początku drugiej kwarty Turowi zaciął się karabin i na tablicy wyników był remis 22:22. Potem gospodarze zaczęli trafiać z dystansu (Marcin Marczuk, Kuczyński, Jakub Sienkiewicz i Maciej Bębeniec), Kucza popisał się wsadem z rywalem uwieszonym na plecach i Tur wygrał pierwszą połowę 44:27.

Po zmianie stron bielszczanie zarzucili rywali koszami, w trzeciej kwarcie zdobywając aż 46 punktów i po trafieniu „za trzy” Łukasza Kiluka prowadzili już 90:49. Mecz był już wygrany i kibice ze spokojem mogli oglądać streetballowe akcje obu zespołów. Dość powiedzieć, że w drugiej połowie meczu obie drużyny zdobyły aż 119 punktów.

Po czterech spotkaniach wyjazdowych w końcu przed własną publicznością zagrały Żubry. Niestety białostoczanie przegrali 85:93 Hutnikiem Warszawa.
- Zagraliśmy bardzo słabo w defensywie - powiedział trener Żubrów, Tomasz Kujawa. - Zdobytych 85 punktów to całkiem dobrych wynik, ale straciliśmy aż 93. Daliśmy się ogrywać, mijać i rywale to wykorzystywali. Dodatkowo brakowało nam kontuzjowanego Aleksa Szczerbatiuka.

Tur Basket Bielsk Podlaski – Start II Lublin 115:75 (22:15, 22:12, 46:22, 25:26)
Tur: Kuczyński 31, Milewski 16, Zielinko 15, K. Jóźwiuk 11, Sienkiewicz 9, Maciej Bębeniec 9, Piesio 7, , Mateusz Bębeniec 7, Marczuk 5, Kiluk 3, Kus 2, Pisarczyk.

Żubry Białystok – Hutnik Warszawa 85:93 (16:23, 20:27, 21:23, 28:20)
Żubry: Zabielski 25, Kalinowski 20, Misiewicz 13, Borowik 9, Wróblewski 8, Monach 6, Karasiewicz 4, Niewiński, Andruk.