Żubry okazały się bezkonkurencyjnie w Turnieju O Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego Urszula Łobaczewska
Żubry Chorten Białystok zostały triumfatorem turnieju O Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, którego były gospodarzem. W finale podlaski drugoligowiec wygrał ze Zniczem Basket Pruszków. Trzecie miejsce w zawodach zajął ŁKS Politechnika Łódzka, a czwarte - Legion Legionowo.

Żubry w pierwszym występie wysoko pokonały Legion Legionowo 101:67, a w finale po ciekawym meczu uporały się ze Zniczem 85:75.

- Po wygranych zawodach w Bielsku Podlaskim zwyciężyliśmy w kolejnym turnieju. Pokazuje to, jak duże możliwości tkwią w tym mocno przebudowanym zespole. Szczególnie cenne jest pokonanie Znicza, który jest wymieniany w gronie faworytów naszej grupy drugiej ligi - mówi prezes Żubrów Jacek Zaniewski. - Przed nami jeszcze dużo pracy, by zespół dobrze się zgrał, ale jesteśmy optymistami przed zbliżającym się sezonem - dodaje

Kolejny sprawdzian czeka podlaskich koszykarzy już 9 i 10 września, na turnieju Rosti Cup 2023 w Białymstoku. W zawodach wystąpią także Speed Sport Wołomin, Sokół Ostrów Mazowiecka oraz Probasket Mińsk Mazowiecki.

WYNIKI

• Żubry Chorten Białystok - Legion Legionowo 101:67 (25:21, 27:15, 21:22, 28:9). Punkty dla Żubrów: Zabielski - 17, Śpica - 16, Wyszkowski - 14, Bębeniec - 11, Styczeń - 10, Kłos - 10, Tyszka - 8, Trypus - 7, Obarek - 3, Niewiński - 3, Babińczuk - 2.
  • Znicz Basket Pruszków - ŁKS Politechnika Łódzka 123:78.
  • O 3. miejsce: ŁKS - Legion 91:86.
  • Finał: Żubry - Znicz 85:75 (21:23, 21:16, 23:20, 20:16). Punkty dla Żubrów: Wyszkowski - 20, Trypus - 14, Tyszka - 12, Niewiński - 12, Śpica - 9, Styczeń - 8, Zabielski - 6, Bębeniec - 4.
  • Kolejność: 1. Żubry, 2. Znicz, 3. ŁKS, 4. Legion.