Kryński i Parszczyński biegali w Zurychu

(miłk)
Kamil Kryński w Zurychu zakończył zagraniczne starty
Kamil Kryński w Zurychu zakończył zagraniczne starty Archiwum
Dwaj zawodnicy Podlasia Białystok wystartowali w mityngu Diamentowej Ligi.

Kryński, pobiegł w na ostatniej zmianie sztafety 4x100 metrów, która w niedawno zakończonych mistrzostwach świata zajęła znakomite 4. miejsce. Razem z nim w drużynie byli Paweł Stempel, Dariusz Kuć i Robert Kubaczyk. Biało-czerwoni z dobrym czasem 38,86 uplasowali się w bardzo silnej stawce na 5. miejscu. Pokonali Niemców, Włochów i młodzieżową reprezentację Szwajcarii. Wygrała Jamajka przed Wielką Brytanią, Szwajcarią i USA.

Sztafeta sprinterów zamykała prestiżowe zawody. Przedostatnią konkurencją był natomiast bieg na 3000 metrów z przeszkodami z udziałem Łukasza Parszczyńskiego. Zawodnik Podlasia, po nieudanych mistrzostwach w Daegu, wystartował lepiej. Z wynikiem 8:32.17 zajął 10. miejsce.

A już w sobotę obaj nasi zawodnicy w barwach białostockiego klubu wystąpią w Finale Ligi Lekkoatletycznej w Krakowie.