Kryński pobiegł najszybciej w sezonie

(miłk)
A. Chomicz
Bardzo dobry występ w Memoriale Kamili Skolimowskiej zanotował Kamil Kryński.

Sprinter Podlasia Białystok wykorzystał silną konkurencję i dobre warunki pogodowe w biegu na 200 metrów. W swojej serii był trzeci z wynikiem 20.70. Tak szybko w tym roku jeszcze nie biegał. Tę serię wygrał Rasheed Dwyer z Jamajki (20.15) przed Ameerem Webbem (USA, 20.62). W klasyfikacji całej konkurencji Kryński zajął 6. miejsce. Był też 3. w sztafecie 4x100 metrów (czas 39.80). Biegł w składzie Polski z Jakubem Adamskim, Arturem Zaczkiem i Robertem Kubaczykiem.

W memoriale startowało jeszcze dwoje reprezentantów naszych klubów. W biegu kobiet na 1000 metrów 4. była Anna Rostkowska z Prefbetu Śniadowo Łomża (2.39.00). W rzucie młotem bardzo silnej konkurencji nie sprostał Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok). Z sześciu prób zaliczył tylko jedną - 71.63 i zajął ostatnie 6. miejsce. Triumfował wicemistrz świata z Moskwy Węgier Krisztian Parsz przez mistrzem Pawłem Fajdkiem.