Kryński wicemistrzem Polski na setkę

Kamil Kryński (czerwona koszulka) przegrał tylko z Karolem Zalewskim (pierwszy z lewej) A. Chomicz
Kamil Kryński został wicemistrzem Polski w biegu na 100 metrów.

Sprinter Podlasia Białystok srebro wywalczył czasem 10.38 - to jego nowy rekord życiowy. Złoto przypadło rewelacyjnemu w tym sezonie młodzieżowcowi - Karolowi Zalewskiemu z AZS Olsztyn (10.31).

Nie zawiodła niestowarzyszona obecnie w żadnym klubie białostoczanka, Aldona Żebrowska. 6. zawodniczka niedawnych młodzieżowych mistrzostw Europy zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą z wynikiem 15.93.

W finałach startowali też inni reprezentanci klubów z woj. podlaskiego. O medal otarła się Sandra Malinowska. Zawodniczka Atletic Białystok w rzucie młotem była 4. z rezultatem 59.79. Brązowy medal dawał wynik o zaledwie 26 cm lepszy. Dodajmy, że po wicemistrzowski tytuł, tuż po powrocie do treningów po długiej kontuzji, sięgnęła pochodząca z Augustowa, a reprezentująca obecnie AZS Poznań, Joanna Fiodorow.

O ile rezultat Malinowskiej jest niezły, zawodem był brak medalu Łukasza Parszczyńskiego. Biegacz Podlasia w swojej koronnej konkurencji - 3000 m z przeszkodami zajął 4. lokatę z wynikiem 8:34.40.

W trójskoku 7. pozycję wywalczył Marcin Dudek (Podlasie) z wynikiem 15.45.
7. w finale 100 metrów była Ewelina Popowska (Podlasie) - jej czas 11.99
W biegu na 5000 metrów również jako 7. finiszowała najlepsza z naszych zawodniczek na tym dystansie - Izabela Zaniewska (Podlasie) - 17:10.31.