Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2. Jaga znowu wie, czego chce

Krzysztof Sokólski
Żółto-czerwoni zwyciężyli zasłużenie, zdobywając bezcenne punkty. Jagiellonia awansowała na 6. miejsce w tabeli, a tak wysoko nie była od września 2015 roku. Łukasz Gdak
Noty zawodników białostockiej Jagiellonii po zwycięstwie z Lechem Poznań. Jutro już mecz z Pogonią Szczecin.

Piłkarze Jagiellonii pokazali siłę i natchnęli wiarą własnych kibiców. Po zwycięstwie 2:0 w Poznaniu z Lechem sympatycy żółto-czerwonych mają prawo mieć nadzieję, że w tym sezonie przeżywać będą jeszcze wiele radosnych chwil.

Nie chodzi nawet o sam wynik. Cieszy przede wszystkim styl i pewność w grze. Początek wiosny w wykonaniu białostoczan nie był imponujący. Sromotna porażka 0:4 w Warszawie z Legią, potem wprawdzie zwycięstwo ze Śląskiem Wrocław 2:1, ale po meczu nie nastrajającym nazbyt optymistycznie. Przed wyjazdem do Poznania było sporo pytań. Jaką Jagiellonię zobaczymy? Czy zwycięstwo ze Śląskiem to oznaka formy, czy też może jednorazowego szczęścia? Ekipa Michała Probierza rozwiała wątpliwości. W niedzielę zobaczyliśmy Jagę, taką jaką chcemy oglądać. Twardą, nieustępliwą, pewną swego, wiedzącą co i jak chce grać.

A w środę kolejna próba. Tym razem do Białegostoku przyjeżdża Pogoń Szczecin. W pierwszym meczu obecnych rozgrywek, u Portowców Jaga przegrała 1:2.

Oceny piłkarzy Jagiellonii za mecz z Lechem (skala ocen 0-6):

Bartłomiej Drągowski - nota 4: Piłkarze Lecha nie oddali praktycznie groźnego strzału w kierunku jego bramki. Miał jednak sporo pracy na przedpolu i ze swoich zadań wywiązał się bardzo dobrze.

Łukasz Burliga - 5: Włączał się do ataku, był nie do przejścia w defensywie. Brał udział w akcji, po której Jaga zdobyła bramkę, następnie po faulu na nim był karny, zamieniony przez Tomasika na drugiego gola.

Sebastian Madera - 4: Zaliczył może nie spektakularny, ale na pewno solidny występ.

Igors Tarasovs - 4,5: Maska na twarzy, z jaką przyszło mu grać nie przeszkodziła w dobrym występie. To on przytomnym uderzeniem głową otworzył wynik spotkania.

Piotr Tomasik - 4,5: Dobrze wywiązywał się z zadań destrukcyjnych, włączał się do ofensywy. Bezbłędnie wykorzystał rzut karny. Odebrał rywalom aż 24 piłki.

Przemysław Frankowski - 3: Trochę mniej widoczny. W 79. minucie zmieniony przez Alvarinho.

Rafał Grzyb - 4: Bardzo pożyteczny. Mocno pracował w drugiej połowie meczu, kiedy Jagiellonia ograniczała się do defensywy.

Jacek Góralski - 5: Niezniszczalny! Zaliczył świetny mecz, w którym miał mnóstwo odbiorów. Był wszędzie i zostawił na boisku serce.

Konstantin Vassiljev - 4: Wytrzymał trudy spotkania i popisał się kilkoma doskonałymi zagraniami. W 90. minucie zmieniony przez Dawida Szymonowicza.

Piotr Grzelczak - 3,5: Wykonał wiele pracy. W 68. minucie zmieniony przez Karola Świderskiego.

Fedor Cernych - 3,5: Stanowił zagrożenie dla poznańskiej defensywy. Szkoda, że na początku meczu zmarnował idealną okazję na zdobycie bramki.

Karol Świderski - 3,5: Dał dobrą zmianę. Wszedł na boisko bez żadnych kompleksów dla rywali. Był widoczny w ataku i pomagał w destrukcji.

Alvarinho - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.

Dawid Szymonowicz - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.