Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 2:0. Jaga kończy sezon na 11. miejscu w tabeli

Jagiellonia Białystok w ostatnim meczu ligowego sezonu wypadła bardzo słabo. Żółto-czerwoni przegrali w Gdańsku 0:2 z Lechią i zakończyli sezon na 11. miejscu w tabeli.

Pamiętamy, że Jaga przystępowała do rozgrywek z minus 10 punktami na koncie. Doceniamy, że białostoczanie odrobili stratę i wcześniej zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie. Ale przed sobotnim meczem ekipa trenera Michała Probierza miała ogromną szansę na 6. lokatę. Skończyło się na 11. A wystarczyło wygrać z Lechią... Żółto-czerwoni zaprezentowali jednak słabą dyspozycję.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 21. minucie. W polu karnym Lukjanovsa faulował Bruno, a z 11 metrów nie pomylił się Wołąkiewicz. Sprawa skomplikowała się jeszcze bardziej w 59 minucie, kiedy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył El Mehdi. Wtedy Jaga straciła wiarę w dobry wynik. Podlasian dobił w 82 minucie Paweł Buzała.

Trudno. Stało się. Porażka boli, lecz trzeba szybko o niej zapomnieć, bo 22 maja czeka nas wielki mecz, czyli finał Pucharu Polski z Pogonią Szczecin. Wierzymy, że w Bydgoszczy zobaczymy inną Jagiellonię

Dodajmy, że mistrzem Polski został Lech Poznań (wygrał 2:0 z Zagłębiem), druga jest Wisła (1:1 z Odrą), a trzeci - mimo klęski w Kielcach (0:3 z Koroną) Ruch Chorzów. Z ekstraklasy spada Odra i Piast Gliwice.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Hubert Wołąkiewicz 21-karny, 2:0 - Paweł Buzała 82.
Lechia: Paweł Kapsa - Krzysztof Bąk, Sergejs Kozans, Hubert Wołąkiewicz, Rafał Kosznik - Piotr Wiśniewski (74 Paweł Buzała), Marko Bajić (77 Karol Piątek), Marcin Pietrowski, Paweł Nowak, Marcin Kaczmarek - Ivans Lukjanovs (87 Damian Szuprytowski).
Jagiellonia: Rafał Gikiewicz - Alexis Patricio Norambuena Ruz, Thiago Rangel Cionek, El Mehdi Sidqy, Jarosław Lato - Marcin Burkhardt (83 Remigiusz Jezierski), Hermes, Rafał Grzyb, Bruno (87 Paweł Zawistowski) - Tomasz Frankowski (64 Igor Lewczuk), Kamil Grosicki.
Żółte kartki: Wiśniewski, Kozans, Pietrowski (Lechia), Bruno, Sidqy, Norambuena Ruz (Jagiellonia).
Czerwona kartka: El Mehdi Sidqy (59. minuta, Jagiellonia, za drugą żółtą).
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 8000.