Klaudia Kardasz w Toruniu wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą
Klaudia Kardasz w Toruniu wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą Pawel Relikowski / Polska Press
Cztery medale wywalczyli lekkoatleci Podlasia Białystok w Halowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Toruniu. Mistrzynią Polski w pchnięciu kulą została Klaudia Kardasz.

Reprezentanci Podlasia Białystok w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu wywalczyli cztery medale. Mistrzostwa od złotego medalu rozpoczęła Klaudia Kardasz, która w pchnięciu kulą uzyskała wynik 17.78. W tej samej konkurencji brąz wywalczyła jeszcze Martyna Karwowska 13.98, a piąta była Wiktoria Charkiewicz 13.23.

W biegu na 60 metrów przez płotki brązowy medal zdobył Damian Czykier wynikiem 7.60. Piąty był Krystian Siniło 7.98.

Z kolei w sztafecie 4x200 metrów Podlasie Białystok biegnące w składzie Paweł Miezianko, Radosław Sacharczuk, Maksymilian Klepacki i Krystian Siniło uzyskało 1:28.28 i także wywalczyło brązowy medal.

Natomiast w klasyfikacji młodzieżowej, do lat 23 po złoty i srebrny krążek sięgnęła w biegach na 800 i 1500 metrów Martyna Krawczyńska (Prefbet-Sonarol z Łomży). Natomiast w biegu na 3 kilometrów zdobyła brąz. Z kolei Radosław Starak i Wiktoria Charkiewicz (oboje Podlasie Białystok) zdobyli odpowiednio - srebro i brąz w pchnięciu kulą.

W konkursie skoku wzwyż startowała poza konkursem Maria Żodzik, która uzyskała 197 cm. Trzykrotnie próbowała pokonać wysokość 2 metrów.