Lekka atletyka. Grad medali podlaskiej młodzieży we Włocławku

(mark)
Karolina Łozowska
Karolina Łozowska Andrzej Zgiet
Przez trzy dni we Włocławku rozgrywane były Mistrzostwa Polski do lat 20 w lekkiej atletyce. Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy z klubów województwa podlaskiego, na czele z reprezentantami Podlasia Białystok.

Ale zawodnik innego białostockiego klubu UKS 19 Bojary jako pierwszy stanął na mistrzowskim podium i to w dodatku na najwyższym jego stopniu. Mowa o sprinterze UKS 19 Bojary Białystok Arturze Łęczyckim. W eliminacjach białostoczanin 100 metrów przebiegł w czasie 10.53 ze sprzyjającym wietrze wiejącym w plecy (+2,5 m/sek.).

W finale Artur Łęczycki, już przy słabszym wietrze (+2,0 m/sek.) 100 metrów osiągnął w czasie 10.57. Ten wynik jest słabszy zaledwie o 0.02 sekundy od minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na mistrzostwa świata U20 w Tampere.
Bardzo ciekawy był konkurs skoku w dal mężczyzn.

Najlepszym okazał się Piotr Tarkowski (AZS AWF Biała Podlaska), który w najlepszej próbie uzyskał 7.81. Trzecie miejsce wywalczył Dominik Mieczkowski (Narew Kurpiewski Łomża) 7,06 wygrywając brązowy medal z Dawidem Simoniukiem (Podlasie Białystok) zaledwie o centymetr.

W niedzielę pogoda we Włocławku nie rozpieszczała uczestników mistrzostw. Było zimno i deszczowo. A takie warunki nie sprzyjały uzyskiwaniu dobrych rezultatów.

Podlasianie jednak pokusili się o kolejne krążki. Ten z najcenniejszego kruszcu wywalczyła w biegu na jedno okrążenie Karolina Łozowska (Podlasie Białystok) 55.56. Trzecia była Weronika Bartnowska (Podlasie) 56.53.
W biegu na 400 metrów przez płotki drugie miejsce zajęła Anna Gryc (Podlasie) 61.89.
Także srebrny medal wywalczyła w rzucie oszczepem Angelika Antoniak (Podlasie) 45.18. Kolejne srebro dorzucił także w oszczepie Oskar Trejgo (Podlasie) 63.87.

W biegu na 2000 metrów z przeszkodami drugie miejsce wywalczył Rafał Pogorzelski (Prefbet Śniadowo Łomża) 5:57.59, a trzecie Daniel Baranowski (Technik Augustów) 6:02.95.

Ostatni, wczorajszy dzień także przyniósł naszym lekkoatletom medale. Artur Łęczycki zdobył srebro na 200 metrów (14.38), a jego kolega klubowy Krystian Siniło (UKS Bojary 19) także srebro w biegu na 110 metrów przez płotki (14.38).
Na 5000 metrów Diana Karpiuk z Podlasia wywalczyła brąz 17:32.51.

W klasyfikacji punktowej mistrzostw Podlasie Białystok nie miało sobie równych zajmując pierwsze miejsce z dorobkiem 130,5 pkt, a w medalowej uplasowało się na szóstym miejscu.