Lekkoatletyka. Trzecie miejsce dla Anny Bańkowskiej w mistrzostwach Polski w maratonie

Adam Muśko
Adam Muśko
Anna Bańkowska (Podlasie Białystok)
Anna Bańkowska (Podlasie Białystok) Mirosław Dragon nto
Anna Bańkowska z Podlasia Białystok zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Polski w maratonie, które były rozegrane w okolicach Oleśna.

Bańkowska pokonała trasę w czasie 2:37,56 godz. Wygrała Aleksandra Lisowska z AZS UWM Olsztyn - 2:30,47 godz. przed Aleksandrą Brzezińska z MKL Toruń - 2:35,20 godz.

Rekord życiowy Bańkowskiej ustanowiony w ubiegłym roku to 2:34,57 godz. Niedawno zawodniczka została wicemistrzynią Polski w biegach przełajowych.

Przeczytaj także: Anna Bańkowska z medalem mistrzostw Polski w biegach przełajowych

Wśród panów wygrał Kamil Jastrzębski z SKB Kraśnik - 2:12,58 godz. Miejsca na podium zajęli jeszcze Adam Nowicki z MKL Szczecin - 2:13,45 godz. i Kamil Karbowiak z Kotwicy Brzeg - 2:15,06 godz.

Na 52. miejscu bieg ukończył 70-letni Tadeusz Dziekoński z Juvenii Białystok - 3:49,28 godz.