Letnia Uniwersjada w Chengdu. Srebrne medale sprinterki Podlasia Białystok Marleny Granaszewskiej

Marlena Granaszewska (panieńskie Gola) w Chinach wywalczyła dwa srebrne medale Letniej Uniwersjady Lucyna Nenow / Polska Press
Dwa medale 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu zdobyła sprinterka Podlasia Białystok Marlena Granaszewska. Była druga w biegu na 200 metrów oraz w sztafecie 4x100 metrów.

W niedzielę, polska reprezentacja zdobyła pięć medali w lekkiej atletyce w 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu w Chinach. Jednym z medali było srebro wywalczone przez nasze sprinterki w sztafecie 4x100 metrów. W składzie Polek pobiegła zawodniczka Podlasia Białystok Marlena Granaszewska.

Srebrna sztafeta Polek:

• Nikola Horowska,
  • Paulina Paluch,
  • Monika Romaszko
  • Marlena Granaszewska

To nie był jedyny medal wywalczony przez Marlenę Granaszewską. Wcześniej w biegu na 200 metrów w finale była druga przegrywając złoto ze swoją koleżanką z reprezentacji Nikolą Horowską o dwie dziesiąte sekundy. Granaszewska uzyskała 23,20 i to jest jej rekord życiowy. W eliminacjach uzyskała 23,36, a w półfinałach 23,30.

99. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Natalia Kaczmarek w podwójnej koronie mistrzyni Polski

Z kolei w złotej sztafecie 4x400 metrów pobiegła białostoczanka Karolina Łozowska. Obecnie reprezentuje AZS AWF Warszawa.

– W kwalifikacjach dziewczyny biegały jak po sznurku, ja z Olą odpoczywałyśmy. Szykowałyśmy się na dzisiaj, liczyłyśmy na walkę z Brazylijkami i RPA, udało się wygrać pod kontrolą. Ta uniwersjada wyszła nam świetnie, trudno sobie wyobrazić, żeby mogło być lepiej – powiedziała na mecie Łozowska.

W złotej polskiej sztafecie pobiegły, oprócz Łozowskiej, także Weronika Bartnowska, Margarita Koczanowa i Aleksandra Formella.