O wygranej SBR Dojlidy Białystok zadecydował debel Wandżi, Węderlich. Na zdjęciu zawodnicy w rozmowie z menadżerem klubu Piotrem Anchimem Wojciech Wojtkielewicz
W piątej kolejce Lotto Superligi tenisiści stołowi SBR Dojlidy Białystok pokonali Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:2. To był bardzo dobry mecz, w którym białostocka drużyna pokazała charakter. Dwukrotnie lider rywali Koreańczyk Jeongwoo Park musiał uznać wyższość zawodników SBR Dojlidy.

Spotkanie SBR Dojlidy – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów rozpoczął mecz Asuka Machi - Piotr Cyrnek. Japończyk dobrze zaczął od wygrania pierwszego seta 11:9, w drugim prowadził już 5:1 i od tego momentu stroną przeważającą był Cyrnek, który doprowadził do remisu w setach 1:1.
Trzeci set to pewne zwycięstwo Asuka. W kolejnej partii tenisista stołowy SBR Dojlidy obronił trzy piłki setowe, ale ostatecznie przegrał 10:12. W decydującej partii Cyrnek dał popis gry wygrywając 6:0.

W drugim meczu Wandżi spotkał się z liderem indywidualnego rankingu Koreańczykiem Jeongwoo Park (8 wygranych w 9 meczach) i po efektownej grze wygrał 3:0 w setach.

W kolejnej potyczce Robert Floras pokonał Damiana Węderlicha 3:0, ale do piątego deblowego pojedynku doprowadził Asuka wygrywając z liderem gości Parkiem 3:0.

O rozstrzygnięciu całego meczu decydował pojedynek w grze podwójnej. Po wspaniałej pięciosetowej walce, w której wiele było efektownych wymian, zwycięstwo odnieśli Wandżi i Węderlich pokonując Florasa i Baka 3:2 (12:10, 7:11, 11:5, 5:11, 6:1).

SBR Dojlidy Białystok – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów

• Machi Asuka – Piotr Cyrnek 2:3 (11:9; 8:11; 11:7; 10:12; 0:6),
  • Wang Zeng Yi – Jeongwoo Park 3:0 (11:9; 11:9; 11:7),
  • Damian Węderlich – Robert Floras 0:3 (7:11; 9:11; 7:11),
  • Machi Asuka – Jeongwoo Park 3:0 (11:8, 11:5, 11:8),
  • Wang Zeng Yi, Węderlich – Floras, Daniel Bąk 3:2 (12:10, 7:11, 11:5, 5:11, 6:1).

W najbliższą niedzielę, 29 października SBR Dojlidy Białystok zagrają z Palmiarnią ZKS Zielona Góra. Początek spotkania w Lotto Superlidze o godz. 16 w hali Zespołu Szkół Rolniczych.