opr. [email protected]
Maja Łakoma
Maja Łakoma materiały prasowe
Maja Łakoma z Dojlid Białystok wróciła ze srebrnym medalem III Grand Prix Kadetów w Nadarzynie w tenisie stołowym.

Maja Łakoma w rozgrywkach w grupie Grand Prix Polski kadetek wygrała wszystkie pojedynki tracąc we wszystkich meczach zaledwie jednego seta.

W pierwszej fazie rundy pucharowej pokonała 3:1 Aleksandrę Nawrocką (Orzeł Wysokie Wielkie). Kolejny mecz z Aleksandrą Makar (MLKS Nurt Przemyśl) poszedł jej jeszcze lepiej – wygrała 3:0. W ćwierćfinale Maja zmierzyła się z Wanessą Kulczycką z Gorzovi Gorzów Wielkopolski. W decydującym, piątym secie nasza zawodniczka wygrała 11:4. Półfinał także nie należał do lekkich przepraw, ale tenisistka stołowa Dojlid okazała się lepsza od Agaty Krause z MKSu MDEK Bydgoszcz, wygrywając 3:1.

W finale turnieju na Maję Łakomą czekała Katarzyna Rajkowska. Chociaż mecz był bardzo wyrównany, to zawodniczka Olimpijczyka Jeżewo sięgnęła ostatecznie po zwycięstwo.

W Nadarzynie grało mi się bardzo dobrze. Grupa poszła mi dość gładko, najtrudniejszym pojedynkiem na drodze do finału był na pewno ten z Wanessą Kulczycką – na szczęście udało mi się dobrze zagrać piątego seta. W finale po raz kolejny przegrałam z Kasią Rajkowską i myślę, że najbardziej zabrakło mi w tym meczu taktyki – komentuje Maja Łakoma.

Najbliższe tygodnie będą okresem intensywnych przygotowań do mistrzostw Polski, które w przypadku kadetów rozegrane zostaną w dniach 9-12 maja w Szczawnie-Zdrój.