Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Marszałek Sejmu, wicemarszałek Senatu i posłanka PL2050 Szymona Hołowni otworzyli swoje biura

Andrzej Matys
Andrzej Matys
We wtorek (30.01) Szymon Hołownia i Maciej Żywno otworzyli w Białymstoku biura swoje, Barbary Okuły i biuro Polski 2050
We wtorek (30.01) Szymon Hołownia i Maciej Żywno otworzyli w Białymstoku biura swoje, Barbary Okuły i biuro Polski 2050 Wojciech Wojtkielewicz
Polska 2050 Szymona Hołowni ma od wtorku (30.01) w Białymstoku siedzibę i biura swoich parlamentarzystów. Biuro mieści się niedaleko urzędu miasta, przy ul. Modlińskiej. Zaraz po otwarciu politycy przyjmowali pierwszych interesantów, których pojawiło się około 20.

W uroczystym otwarciu siedziby partii, poza jej działaczami, uczestniczyli również: marszałek Sejmu Szymon Hołownia, wicemarszałek Senatu Maciej Żywno i posłanka Barbara Okuła.

Spis treści

Pierwsi kandydaci z PL2050

- Jesteśmy tutaj wraz z naszymi silnymi kandydatami w nadchodzących wyborach samorządowych, bo przecież odbędą się one już za 10 tygodni. Polska 2050 –Trzecia Droga wystawi w tych wyborach, w każdym miejscu w Polsce silną ekipę, która da nadzieję na zmiany tak bardzo potrzebne w każdym wymiarze. W przypadku wyborów samorządowych w Białymstoku nasi kandydaci to m.in., Małgorzata Wenclik (sejmik województwa) oraz Marcin Dziemian, Izabela Polecka i Maciej Dybowski, którzy będą ubiegali się o mandat do rady miasta – poinformował Szymon Hołownia, także szef PL2050 i poseł tego ugrupowania.

Przypomniał też, że zgodnie z obietnicą z kampanii, przynajmniej raz w miesiącu, stara się być w Białymstoku i rozmawiać z mieszkańcami. We wtorek odwiedził Stowarzyszenie „My dla innych”, które zajmuje się problemami osób z niepełnosprawnościami.

- Mieliśmy świetnie spotkanie w sklepie dobroczynnym na Antoniuku i zebraliśmy pięć problemów, które wiozę do Warszawy do przepracowania, o których będziemy rozmawiali z sekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i naszym pełnomocnikiem ds. osób z niepełnosprawnościami. Byłem też w Pogotowiu Opiekuńczym na Orlej, gdzie rozmawialiśmy o perspektywach takich placówek jak ta. Placówek zajmujących wsparciem najsłabszych spośród nas – mówił marszałek Sejmu.

Nowe biuro to dobre miejsce

Lider PL2050 zwrócił też uwagę, że rząd nie może się legitymować się wieloma sukcesami, bo choć jest ich sporo to ten rząd działa od miesiąca, nie od dziesięciu lat. - Pamiętajcie, że ja jestem marszałkiem Sejmu od dwóch miesięcy. W tym czasie bardzo dużo się wydarzyło, ale czas wciąż jest nam bardzo potrzebny, aby nasi ministrowie mogli te zmiany wprowadzać – tłumaczył Hołownia i dodał, że jednym z takich sukcesów jest Fundusz Europejski dla Polski Wschodniej, czyli 400 mln zł na bardzo preferencyjne pożyczki głównie dla branży turystycznej, która w Podlaskiem została szczególnie dotknięta pandemią i sytuacją na granicy.

Czytaj również:

- Nasza siedziba znajduje się w miejscu, w którym kiedyś mieścił się Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych. Mam nadzieję, że ten klimat dobrych, społecznych inicjatyw zostanie z nami w kolejnych działaniach. Gdy przygotowywaliśmy biuro już przychodzili ludzie z problemami, które zaowocowały szeregiem interwencji poselskich i senatorskich. Były też pomysły, które można wykorzystać – mówił Maciej Żywno, także koordynator kampanii wyborczej Polski 2050 w Polsce.

Wicemarszałek Senatu dodał, że nadszedł czas, aby kandydaci partii Hołowni mówili czego potrzebuje Białystok i region, bo ważna jest perspektywa lokalna. W dużych miastach (Białystok, Łomża Suwałki) czy w wyborach do sejmiku PL2050 będzie startowała z PSL-em, w ramach Trzeciej Drogi.

Za 1,5 tygodnia powinno być wiadomo

Pytany o kandydata partii na prezydenta Białegostoku Szymon Hołownia wyjaśnił, że wkrótce poznamy w szczegóły. W sprawie ewentualnego poparcia starającego się o reelekcję prezydenta Tadeusza Truskolaskiego, Hołownia stwierdził, że jest to jedna z opcji i przyznał, że jest on silną osobowością na firmamencie samorządowym Białegostoku.

Czytaj również:

- Jest to jedna z opcji, którą musimy poważnie przedyskutować. Nam też zależy na tym, żeby, były realizowane rzeczy, które dla nas są ważne. Nie chodzi o to, czy ktoś będzie miał ten czy inny stołek, tylko czy będzie przestrzeń do tego, żeby robić rzeczy dla nas istotne, które chcemy zrobić i myślę, że od tego się zawsze zaczyna – tłumaczył marszałek Hołownia.

Przyznał także, że wszystko będzie się zamykało w ciągu najbliższych dwóch tygodni. - Za półtora tygodnia wszystko powinno już być jasne – oznajmił Hołownia.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Marszałek Sejmu, wicemarszałek Senatu i posłanka PL2050 Szymona Hołowni otworzyli swoje biura - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna