Matura 2017. Język polski. Oficjalne ARKUSZE od CKE. Zobacz odpowiedzi

(KA)
Matura 2017. Język polski. Oficjalne ARKUSZE od CKE. Zobacz odpowiedzi CKE
Matura 2017. - Matura pisemna z polskiego poszła mi bardzo dobrze - stwierdza z uśmiechem Erwin Sobolewski absolwent klasy matematyczno-fizycznej w I LO.

Matura 2017. Język polski. Oficjalne ARKUSZE od CKE. Zobacz odpowiedzi - Matura pisemna z polskiego poszła mi bardzo dobrze - stwierdza z uśmiechem Erwin Sobolewski absolwent klasy matematyczno-fizycznej w I LO. - Najtrudniejszym zadaniem było według mnie napisanie streszczenia, które miało składać się z od 40 do 60 słów. Natomiast bez problemu napisałem rozprawkę na temat „Praca jako pasja czy obowiązek” - dodaje.

Drugim tematem, na który mogli rozpisać się tegoroczni maturzyści, była interpretacja wiersza Kazimierza Wierzyńskiego „Słyszę czas”. Jednak żaden ze zgromadzonych przed I LO kolegów Erwina nie zdecydował się żeby na niego pisać.

Zobacz też Matura 2017. Matematyka. Przecieki, arkusze, zadania, odpowiedzi

- Nie stresowałem się przed maturą z polskiego. Mam nadzieję, że tak też będzie przed innymi egzaminami - opowiada Kacper Giro z tej samej klasy. - Zadania były dosyć proste. Po chwili zastanowienia można było na nie sensownie odpowiedzieć - wskazuje absolwent liceum.

Matura 2017. Arkusze z języka polskiego

Jako że przez trzy lata maturzyści uczyli się w klasie z rozszerzoną matematyką i fizyką, nie boją się egzaminu z matematyki.

- Obawiamy się jedynie ustnego języka polskiego - przyznają jednogłośnie.

Tym egzaminem nie stresuje się natomiast Aneta Sołowiej z klasy humanistycznej. Najbardziej jednak obawia się WOS-u, bo ten przedmiot jest jej potrzebny podczas rekrutacji na studia.

Najwięcej osób, bo aż 5109, zdawać będzie egzamin dojrzałości w Białymstoku. 1526 przystąpi do niego w Łomży, a w Suwałkach - 1296.

Sprawdź tu MATURA 2017: POLSKI [ODPOWIEDZI + ARKUSZE CKE]

8-12 maja

Do języka angielskiego będą mogli przygotować się jeszcze podczas weekendu, bowiem egzamin z niego odbędzie się w poniedziałek.

We wtorek, 9 maja czeka ich matura z matematyki na poziomie rozszerzonym oraz języka łacińskiego i kultury antycznej, a w środę - z wiedzy o społeczeństwie i informatyki.

11 maja maturzyści sprawdzą swoją wiedzę z języka niemieckiego, a dzień później - z biologii i filozofii.

15-19 maja

W poniedziałek, 15 maja, absolwenci szkół średnich napiszą egzamin z historii sztuki, natomiast we wtorek - z chemii i geografii. W środę przystąpią do matury z rosyjskiego, a w czwartek z fizyki i astronomii oraz historii muzyki. W piątek czekać ich będzie sprawdzian z języka francuskiego.

W ostatnim tygodniu matur pisemnych, od 22 maja, abiturienci zmierzą się z językiem hiszpańskim, włoskim, a także z językami mniejszości narodowych.

Matura 2017. Harmonogram

Wideo

Dodaj ogłoszenie