Matura 2017. Język polski. Oficjalne ARKUSZE od CKE. Zobacz odpowiedzi

(KA)
Matura 2017. Język polski. Oficjalne ARKUSZE od CKE. Zobacz odpowiedzi
Matura 2017. Język polski. Oficjalne ARKUSZE od CKE. Zobacz odpowiedzi CKE
Udostępnij:
Matura 2017. - Matura pisemna z polskiego poszła mi bardzo dobrze - stwierdza z uśmiechem Erwin Sobolewski absolwent klasy matematyczno-fizycznej w I LO.

Matura 2017. Język polski. Oficjalne ARKUSZE od CKE. Zobacz odpowiedzi - Matura pisemna z polskiego poszła mi bardzo dobrze - stwierdza z uśmiechem Erwin Sobolewski absolwent klasy matematyczno-fizycznej w I LO. - Najtrudniejszym zadaniem było według mnie napisanie streszczenia, które miało składać się z od 40 do 60 słów. Natomiast bez problemu napisałem rozprawkę na temat „Praca jako pasja czy obowiązek” - dodaje.

Drugim tematem, na który mogli rozpisać się tegoroczni maturzyści, była interpretacja wiersza Kazimierza Wierzyńskiego „Słyszę czas”. Jednak żaden ze zgromadzonych przed I LO kolegów Erwina nie zdecydował się żeby na niego pisać.

**Zobacz też

Matura 2017. Matematyka. Przecieki, arkusze, zadania, odpowiedzi

**

- Nie stresowałem się przed maturą z polskiego. Mam nadzieję, że tak też będzie przed innymi egzaminami - opowiada Kacper Giro z tej samej klasy. - Zadania były dosyć proste. Po chwili zastanowienia można było na nie sensownie odpowiedzieć - wskazuje absolwent liceum.

Matura 2017. Arkusze z języka polskiego

Jako że przez trzy lata maturzyści uczyli się w klasie z rozszerzoną matematyką i fizyką, nie boją się egzaminu z matematyki.

- Obawiamy się jedynie ustnego języka polskiego - przyznają jednogłośnie.

Tym egzaminem nie stresuje się natomiast Aneta Sołowiej z klasy humanistycznej. Najbardziej jednak obawia się WOS-u, bo ten przedmiot jest jej potrzebny podczas rekrutacji na studia.

Najwięcej osób, bo aż 5109, zdawać będzie egzamin dojrzałości w Białymstoku. 1526 przystąpi do niego w Łomży, a w Suwałkach - 1296.

Sprawdź tu MATURA 2017: POLSKI [ODPOWIEDZI + ARKUSZE CKE]

8-12 maja

Do języka angielskiego będą mogli przygotować się jeszcze podczas weekendu, bowiem egzamin z niego odbędzie się w poniedziałek.

We wtorek, 9 maja czeka ich matura z matematyki na poziomie rozszerzonym oraz języka łacińskiego i kultury antycznej, a w środę - z wiedzy o społeczeństwie i informatyki.

11 maja maturzyści sprawdzą swoją wiedzę z języka niemieckiego, a dzień później - z biologii i filozofii.

15-19 maja

W poniedziałek, 15 maja, absolwenci szkół średnich napiszą egzamin z historii sztuki, natomiast we wtorek - z chemii i geografii. W środę przystąpią do matury z rosyjskiego, a w czwartek z fizyki i astronomii oraz historii muzyki. W piątek czekać ich będzie sprawdzian z języka francuskiego.

W ostatnim tygodniu matur pisemnych, od 22 maja, abiturienci zmierzą się z językiem hiszpańskim, włoskim, a także z językami mniejszości narodowych.

Matura 2017. Harmonogram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie