MATURA 2017. MATEMATYKA - Odpowiedzi, przecieki, rozwiązania, zadania [ARKUSZ CKE]

mck, aip, x-news
MATURA 2017. Matematyka - ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA, ARKUSZ CKE, PRZECIEKI, ZADANIA
MATURA 2017. Matematyka - ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA, ARKUSZ CKE, PRZECIEKI, ZADANIA Archiwum
Trwa matura 2017. Dziś matematyka. Przykładowe odpowiedzi, zadania, arkusz CKE i rozwiązania będą dostępne po zakończeniu egzaminów. Czy były jakieś przecieki? Dowiedz się - MATURA 2017. MATEMATYKA - ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA, ARKUSZ.

MATURA 2017 - MATEMATYKA. Odpowiedzi, rozwiązania, arkusz CKE, zadania

W czwartek, 4 maja, maturzyści napisali język polski – od godz. 9.00 część podstawową (170 min.) i od 14.00 część rozszerzoną. W piątek odbędzie się matura z matematyki na poziomie podstawowym i wiedzy o tańcu (poziom podstawowy i rozszerzony). Matury pisemne potrwają do 20 maja, a ustne od 4 do 26 maja.

**ZOBACZ:

Matura 2017. Matematyka. Przecieki, arkusze, zadania, odpowiedzi

**

Matematyka jest przedmiotem, którego - zgodnie z sondażami - wielu maturzystów obawia się najbardziej. Szczególnie spośród tych, którzy nie mają predyspozycji do nauk ścisłych, a muszą ją zdawać obowiązkowo. Wielu psychologów podkreśla, że nauka na ostatni moment nie jest tak skuteczna, jak życzyliby sobie maturzyści. Podpowiadają jednak, jak zaplanować powtórki, by dało to korzystne rezultaty.

Matura 2017 - matematyka. Przecieki, rozwiązania, arkusz CKE, przykładowe zadania

Dobrze zdana matura ma wielu młodym ludziom zapewnić dostanie się na wymarzone studia, a potem satysfakcjonujące zatrudnienie. Jak pokazują najnowsze badania Work Service blisko połowa Polaków nie pracuje jednak na stanowisku zgodnym z wykształceniem, co oznacza, że wybrany kierunek już dawno przestał być gwarantem pracy. Co więcej, 51 proc. pracodawców jest zdania, że osoby wchodzące na rynek nie mają odpowiednich kompetencji. A same firmy dziś najbardziej potrzebują kierowców, spawaczy, księgowych, krawców i fryzjerów – to w tych zawodach najłatwiej znaleźć pracę. I wcale nie jest do tego potrzebne wyższe wykształcenie.

Dla ponad 280 tys. maturzystów, którzy dziś rozpoczynają swój egzamin dojrzałości, najbliższe dni będą okupione ogromnym stresem. Każdy chce zdać jak najlepiej, bo dobry wynik może otworzyć drzwi na wymarzony kierunek studiów. A to ma w przyszłości zapewnić dobrą i dochodową pracę. Nie wszystkim pracownikom zdobyte wykształcenie pozwoliło jednak skutecznie zaistnieć na rynku. Jak pokazują najnowsze badania Work Service kariera zawodowa prawie połowy osób wcale nie jest związana z ich wyższym lub zawodowym wykształceniem. Blisko 49% badanych nie pracuje bowiem na stanowisku związanym z kierunkiem, który ukończyli. Czas matur to zatem dobra okazja, żeby poważnie zastanowić się nad przyszłą karierą zawodową.

Matura 2017. MATEMATYKA - ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA, ARKUSZ. Zobacz, czy zdałeś

W czwartek, 4 maja, maturzyści napisali pierwszy egzamin - z języka polskiego. Wybierający pierwszy temat musieli określić, jaki problem w tekście pt. "Groteska" podejmuje jego autorWolfgang Kayser. Trzeba było też zająć stanowisko wobec rozwiązania przyjętego przez autora, odwołując się do tego tekstu, a także do innych tekstów kultury, Drugi temat na maturze rozszerzonej z języka polskiego polegał na interpretacji porównawczej dwóch tekstów: "Obrazu cnoty" Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz wiersza Zbigniewa Herberta "Pan Cogito o cnocie".

Matura 2017. Język polski. Oficjalne ARKUSZE od CKE. Zobacz odpowiedzi

Matura 2017. Język polski. Oficjalne ARKUSZE od CKE. Zobacz odpowiedzi

Matura 2017. Język polski. Oficjalne ARKUSZE od CKE. Zobacz odpowiedzi

W tym roku jeden z tematów wypracowania na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym brzmiał: „Praca – pasja czy obowiązek”. Stanowisko trzeba było uzasadnić opierając się m.in. na „Ziemi, planecie ludzi” Antoine de Saint-Exupery’ego. Drugi temat polegał na interpretacji utworu "Słyszę czas" Kazimierza Wierzyńskiego.

Matura 2017 - Matematyka. Przecieki, rozwiązania, odpowiedzi. ARKUSZ CKE ONLINE

Matura 2017 - matematyka już 5 maja. Arkusz CKE, odpowiedzi, zadania i przykładowe rozwiązania dostępne będą online po zakończeniu testów. Egzamin z poziomu podstawowego rozpocznie się o godz. 9. Z kolei od godz. 14. rozpocznie się egzamin z części rozszerzonej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie