ME juniorów - dwa finały Bielawskiej

Martyna Bielawska powalczy o medal w skoku wzwyż
Martyna Bielawska powalczy o medal w skoku wzwyż B. Maleszewska
Martyna Bielawska z Podlasia Białystok zajęła 8. miejsce w finale skoku w dal w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy juniorów w Nowym Sadzie. O medal powalczy w skoku wzwyż.

Wszechstronna zawodniczka dziś startowała dwukrotnie. W finale skoku w dal osiągnęła rezultat 6,09 m (wcześniej w eliminacjach pobiła rekord życiowy - 6,19). To dało jej 8. miejsce.

Na więcej liczymy w jej koronnej konkurencji - skoku wzwyż. W piątek, w eliminacjach w trzeciej próbie pokonała 180 cm, awansując do finału. Stać ją na bardzo wiele, bo niedawno skoczyła już 190 cm co czyni ją jedną z kandydatek do medalu.

Finał skoku wzwyż w niedzielę. Tego dnia mamy nadzieję zobaczyć też w akcji Karolinę Mor z Hańczy Suwałki. Robiąca błyskawiczne postępy suwalczanka powalczy może nawet o medal w rzucie oszczepem.

Trzecią uczestniczką ME juniorów z naszego regionu była kulomiotka Narwi Kurpiewskiego Łomża Magdalena Żebrowska. Spisała się znacznie poniżej swoich możliwości. Z wynikiem 13,75 w eliminacjach zajęła 15. miejsce i nie zakwalifikowała się do finału.