MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Wśród nagrodzonych pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. Zobaczwręczenie

OPRAC.: PL
2023
2023 Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku
W środę 10 maja w Rezydencji Prezydenta RP Belweder odbyła się uroczystość wręczenia Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości przedstawicielom resortu finansów. Wśród wyróżnionych osób odznaczenia państwowe otrzymali dwaj przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej z województwa podlaskiego – nadinsp. Dariusz Muszyński oraz Radosław Hancewicz.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości to dowód wdzięczności i wyraz szacunku dla osób, które szczególne zasłużyły się dla państwa i społeczeństwa. Ustanowiony on został w 2018 r., nadawany jest przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej obywatelom polskim, którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 r. przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej.

Medalem odznaczane są osoby, które działały na rzecz przemian demokratycznych państwa polskiego, wykazały się aktywną działalnością zawodową i społeczną, a także na polu nauki, literatury i sztuki. Medal jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018 –2022.

Odznaczenia Stulecia Odzyskanej Niepodległości a.d. 2023

W środę 10 maja w Belwederze zostały wręczone Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości 30 przedstawicielom Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. Aktu dekoracji dokonał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pan Minister Andrzej Dera.

Wśród odznaczonych Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości znaleźli się dwaj przedstawiciele podlaskiej KAS:

  • nadinsp. Dariusz Muszyński,
  • Radosław Hancewicz.

Zobacz również: Funkcjonariusze KAS zlikwidowali leśną bimbrownię

Nadinspektor Dariusz Muszyński

Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, od 30 lat pełni służbę najpierw w Służbie Celnej, a obecnie w Służbie Celno-Skarbowej w ramach KAS. Jest współautorem wielu wdrożonych koncepcji. W ubiegłych latach sprawował nadzór nad wdrażaniem na podległych przejściach granicznych rozwiązań organizacyjnych, związanych m.in. z realizacją zadań w obszarze EURO 2012 oraz w istotnym stopniu przyczynił się do sprawnego przeprowadzenia w województwie podlaskim konsolidacji służb celnych i skarbowych w ramach Krajowej Administracji Skarbowej.

Sprawdź także: Zbiory Muzeum Ikon wzbogaciło się o dary z podlaskiej KAS. Przemytnicy stracili ikony i chorągwie

Radosław Hancewicz

Od blisko 20 lat pełni funkcję rzecznika prasowego najpierw Izby Skarbowej w Białymstoku, a obecnie podlaskiej KAS. Opracowywał, wdrażał i koordynował wiele działań służb skarbowych woj. podlaskiego oraz kampanii informacyjnych i edukacyjnych zarówno o charakterze regionalnym, jak i ogólnopolskim. Pomysłodawca i koordynator projektu internetowej wystawy historycznej pt.: „Jak to dawniej bywało – z kart historii podlaskiej KAS".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Wśród nagrodzonych pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. Zobaczwręczenie - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna