Mimo skurczy, pobiegł po złoto

(miłk)
Patryk Franko na najwyższym stopniu podium mistrzostw w Spale. Po prawej trenerzy medalistów. Najwyższy z nich (w środku) to opiekun zdolnego suwalczanina Jarosław Jutkiewicz. Arch. prywatne
Poważnie osłabiona reprezentacja województwa podlaskiego zdobyła 5 medali w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale.

Jedną z gwiazd imprezy, był nasz zawodnik. Patryk Franko z Hańczy Suwałki, zdobył złoty medal w kategorii juniorów młodszych, w biegu na 60 metrów. W eliminacjach uzyskał kapitalny rekord życiowy - 6.87. W finale, ze względu na kłopoty ze skurczami, pobiegł 7.02, ale i tak finiszował jako pierwszy.

Srebrne krążki wywalczyły: Marlena Dolot (również Hańcza) w pięcioboju , Katarzyna Sokólska (UKS 19 Bojary Białystok) - na 60 metrów oraz multimedalistka ostatnich lat z Prefbetu Śniadowo Łomża, Ewelina Lubiejewska, w biegu na 3000 metrów. Jeden brąz przywieźli lekkoatleci Podlasia Białystok, za sprawą rekordu życiowego Tomasza Jaroszewicza w skoku wzwyż. Najlepszy klub w Polsce wystawił jednak w tych zawodach jedynie ułamek swojej reprezentacji, ze względu na to, że w tym czasie odbywa się zgrupowanie jego kadry w górach.