Minimalna porażka Wigier Suwałki

wdr
15.05.2016 bydgoszcz zawisza - wigry suwalki. nz:  10 micael cabrita silva. fot: tomasz czachorowski/polska press
15.05.2016 bydgoszcz zawisza - wigry suwalki. nz: 10 micael cabrita silva. fot: tomasz czachorowski/polska press brak
Dwóch minut zabrakło suwalskim pierwszoligowcom do uzyskania bezbramkowego remisu ze zdobywcą Pucharu Grecji, trzecią ekipą Super Ligi.

Przebywający w Polsce na zgrupowaniu AEK wygrał 1:0 z Banikiem Ostrawa i 2:0 z Koroną Kielce, a postawioną przez Wigry na stadionie w Ostrowcu Świętokrzyskim zaporę skruszył dopiero w 88 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Szweda Jakoba Johannsona kapitalnie piłkę sparował na róg Hieronim Zoch. Bramkarz Wigier zaraz jednak skapitulował po kolejnej wrzutce i główce Vassilisa Labropoulosa.

W ostatniej minucie Zoch uratował suwalczan przed wyższą porażką. Świetnie obronił rzut karny wykonany przez reprezentanta Czech Tomasa Pekhara.

Sparingiem z AEK biało-niebiescy kończyli zgrupowanie na południu Polski. Byli zmęczeni treningami, ale zwłaszcza w pierwszej połowie nie pozwalali się zdominować zespołowi, w którym najsolidniejsze wrażenie sprawiał były gracz Barcelony, Białorusin Dmytro Czygryński. Wśród suwalczan najodważniej zagrali Kamil Adamek i Miłosz Kozak, którzy mocno postraszyli bramkarza AEK.

Wigry Suwałki - AEK Ateny 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Vassilis Labropoulos 88.

Wigry: Hieronim Zoch - Jakub Bartkowski (46. Janusz Bucholc), Maciej Wichtowski, Tomasz Jarzębowski (46. Rafał Remisz), Adu Kwame (65. Bartkowski), Damian Gąska (46. Łukasz Wroński), Rafał Augustyniak (60. Adrian Karankiewicz), Mateusz Radecki (46. Robert Dadok), Miłosz Kozak, Damian Kądzior (65. Kuku), Kamil Adamek (46. Kamil Zapolnik).