Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie. Podlascy zawodnicy na podium

agada
UKŻ Grot OSiR Suwałki
Młodzi i zdolni. Tak można nazwać podlaskich mistrzów świata w żeglarstwie. Złoto zdobyli Eryk i Kinga Martynko.

Na początku miesiąca, 3 sierpnia, rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w żeglarstwie w klasie Cadet w Holandii. Udział w nich wzięło 65 załóg, w czym 7 było z Polski.

Zawody były udane zwłaszcza dla młodych reprezentantów Polski, mieszkańców Podlasia. Eryk i Kinga Martynko zdobyli Tytuł Mistrzów Świata w klasie Cadet. Są zawodnikami UKŻGrot Suwałki. Jest to olbrzymi sukces, a dzieciaki mają z pewnością wielką satysfakcję. Nie codziennie zdobywa się przecież złote medale.

Tuż za podium na czwartym miejscu Paweł Grabowski i Krystian Krysiak. Na szóstym Julia Hościłowicz, Julia Kundicz.

Białystok. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 2017. Ewa Swoboda ze złotym medalem