MKS Mielnik lepszy w meczu na szczycie

kgol
2017-03-25 bialystok bks jagiellonia supraslanka suprasl klasa okregowa fot. wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspoczesna polska press Wojciech Wojtkielewicz
W szlagierze 14. kolejki grupy południowej prowadzący w tabeli MKS Mielnik pokonał u siebie wicelidera - Hetmana Białystok 2:0.

Hetman utrzymał drugie miejsce, ale ma już trzy punkty straty do MKS Mielnik.
- Mimo niekorzystnego rezultatu chcę pochwalić swoich zawodników za dobrą grę i ambitną postawę. Niestety, w takich spotkaniach decydująca jest skuteczność. Gospodarze strzelili gola jako pierwsi i to im bardzo pomogło - uważa Mirosław Mojsiuszko, szkoleniowiec Hetmana.

W grupie północnej coraz gorsza robi się sytuacja BKS Jagiellonii, która na początek wiosennych zmagań przegrała 1:2 z Supraślanka Supraśl. Co prawda BKS po pierwszej połowie prowadził 1:0, ale w drugiej części spotkania był wyraźnie gorszy.
- Straciliśmy bramkę po dobrze egzekwowanym rzucie wolnym - opowiada Mateusz Borzym, trener Supraślanki. - W drugiej połowie zepchnęliśmy rywala do defensywy i zasłużenie wygraliśmy.

GRUPA PÓŁNOCNA

Pomorzanka Sejny - Sokół 1946 Sokółka 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Andrzejewski 3, 1:1 Tarlecki 25, 2:1 Łejmel 85.

Wigry II Suwałki - Jasion Jasionówka 7:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Jaworowski 27, 2:0 D. Sobolewski 39, 2:1 Jaromiński 40, 59, 3:1 Omilianowicz 45, 4:1 D. Sobolewski 56, 5 :1 Piekarski 57, 6:1 Stasiński 58-karny, 7:1 Dadok 80.

Pogranicze Kuźnica Białostocka - Narew Choroszcz 3:0 (3:0)

BKS Jagiellonia Białystok - Supraślanka Supraśl 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Doroszko 17, 1:1 Dudko 60, Malinowski 87.

Sudovia Szudziałowo - Kora Korycin 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Lech 5-karny, 1:1 Słoma 70, 2:1 Czykier 72, 3:1 Czeremcha 90.

KS Śniadowo - UM Krynki 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Zalewski 12.

Piast Białystok - GKS Stawiski 3:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Kowalko 4, 1:1 Żach 58, 2:1 Kowalko 60, 2:2 Żach 71, 3:2 Czarnowski 90.

GRUPA POŁUDNIOWA

MKS Mielnik - Hetman Białystok 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Andryszek 68, 2:0 Karpiszuk 80.

Gryf Gródek - Orzeł Tykocin 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Huczko 32, 0:2 Huczko 61.

Korona Dobrzyniewo Duże - Rudnia Zabłudów 2:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Ł. Łukaszewicz 23, 2:0 Draps 54, 2:1 Klimiuk 61, 2:2 Czaban 75, 2:3 Czaban 89.

Kolejarz Czeremcha - Orlęta Czyżew 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Białas 58, 2:0 Sołościuk 68, 3:0 Kaliszewicz 76.

Tur II Bielsk Podlaski - Krypnianka Krypno 4:2 (2:1)
Bramki dla Tura: Daniłowski - dwie, Pawluczuk, Hryniewicki.

Husar Nurzec - Pasja Kleosin 2:3 (0:2)
Bramki dla Husara: Żornaczuk, Jezierski.

LZS Narewka - KS Sokoły 3:0 walkower.