Na razie jeden brąz w Spale

Spała. W pierwszym dniu Halowych Mistrzostw Polski w Spale nasi lekkoatleci zdobyli jeden, brązowy medal, dzięki Łukaszowi Parszczyńskiemu.

Starty naszych zawodników udanie zaczął Kamil Kryński. Sprinter Podlasia z wynikiem 6.80 zajął 2. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i awansował do finału. Na tym samym dystansie w finale B wylądowali jego koledzy z klubu Grzegorz Kossakowski i Karol Sienkiewicz.

Potem Sienkiewicz wygrał finał B (czyli zajął 9. miejsce w Mistrzostwach Polski) z wynikiem 6.90, z rezultatem 6.97 5. był w nim Kossakowski (13. w MP). W finale A nie powiodło się niestety Kryńskiemu. Z czasem 6.84, o 0.15 sekundy gorszym niż tydzień temu pobiegł w Wiedniu, przybiegł na 6. pozycji.

Tego dnia na 60 m biegły także panie. Nasze zawodniczki zakwalifikowały się do finału B. Magdalena Żynel była w nim 2. (7.67), a Ewelina Popowska 5. (7.75 - wyrównanie rekordu życiowego). Obie reprezentują Podlasie Białystok.

Bez medalu się na szczęście nie obyło. Na 1500 metrów trzeci przybiegł zawodnik Podlasia, Łukasz Parszczyński. 25-latek uzyskał czas 3:41.76. 6. lokatę zajął jego kolega klubowy Damian Roszko (3:43.48).

Sobotnie starty zakończyły eliminacje biegu na 400 m z udziałem Łukasza Wilamowskiego. Lekkoatleta Podlasia wygrał swój bieg, ale czas 48.19 dał tylko awans do niedzielnego finału b.

Właśnie w niedzielę liczymy na garść medali. Kryński pobiegnie w swojej koronnej konkurencji, czyli na 200 m, wzwyż skacze Kamila Stepaniuk, a kulą rzuca Magdalena Żebrowska (wszyscy Podlasie).