MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. Ile można zarobić? Zobacz stawki

PZA
Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. W niektórych przypadkach szansę na przyjęcie mają także osoby starsze, posiadające kwalifikacje lub umiejętności szczególnie przydatne w Straży Granicznej.
Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. W niektórych przypadkach szansę na przyjęcie mają także osoby starsze, posiadające kwalifikacje lub umiejętności szczególnie przydatne w Straży Granicznej. Archiwum
Trwa nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. W 2020 roku przewiduje się zatrudnienie 20 osób w lutym, 20 osób w czerwcu oraz 30 osób w październiku. Zobacz, jakie warunki musisz spełniać.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. W niektórych przypadkach szansę na przyjęcie mają także osoby starsze, posiadające kwalifikacje lub umiejętności szczególnie przydatne w Straży Granicznej.

Kandydat musi przejść dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne. Pierwszy etap to formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Później odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne.

Przyglądamy się zarobkom podlaskich komendantów straży granicznej. Zobaczcie najnowsze dane.

Oświadczenia majątkowe komendantów podlaskiej straży granicz...

Drugi etap obejmuje egzamin w ośrodku szkolenia Straży Granicznej, składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej. Na końcu przeprowadzona jest rozmowa kwalifikacyjna i badania lekarskie określające zdolność kandydata do służby.

ZOBACZ:Kobiety w podlaskich służbach. Galeria zdjęć pięknych funkcjonariuszek z regionu

ILE MOŻNA ZAROBIĆ W STRAŻY GRANICZNEJ? ZOBACZ STAWKI

Po przyjęciu do służby, nowy funkcjonariusz SG jest kierowany na 3,5 miesięczne szkolenie podstawowe w jednym z ośrodków szkoleń Straży Granicznej, a potem miesięczną praktykę w macierzystej jednostce. Na koniec odbywa się 3,5 miesięczne szkolenie podoficerskie. Kursant ma zapewnione wyżywienie, pobyt w jednym z ośrodków szkolenia oraz podstawowe wynagrodzenie w wysokości 2400 złotych netto. Po ukończeniu szkolenia uposażenie wzrasta do około 3250 złotych netto.

Szanse na przyjęcie w szeregi funkcjonariuszy ma każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną.

JAK ZGŁOSIĆ SWOJĄ KANDYDATURĘ?

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do służby telefonicznie ustala termin złożenia dokumentów. Zgłoszenia przyjmowane są w dni robocze w godzinach 8:30 – 15:00 pod numerem telefonu 85 714 55 33. Do prawidłowej rejestracji wymagane jest podanie imienia, nazwiska, daty urodzenia, imienia ojca oraz numeru telefonu kontaktowego. Z kompletem dokumentów kandydat zgłasza się do Sekcji Organizacji i Naboru Wydziału Kadr i Szkolenia przy ul. Bema 100 w Białymstoku.

Istnieje również możliwość złożenia dokumentów w niżej wymienionych placówkach. Wystarczy zadzwonić i się umówić tel. 85 714 55 33:

  • Placówka Straży Granicznej w Augustowie ul. Modrzewiowa 1
  • Placówka Straży Granicznej w Kuźnicy ul. Graniczna 1
  • Placówka Straży Granicznej w Czeremsze ul. Boczna 16

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się na stronie NABÓR DO SŁUŻBY

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna