Nasi lekkoatleci 9 razy na podium

Paweł Lisiecki
Arek Wojno jest pierwszym w historii ziemi łomżyńskiej lekkoatletą, który na mistrzostwach Polski zdobył 10 medali Prefbet Śniadowo
Spała. Trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale wywalczyli w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych lekkoatleci z województwa podlaskiego.

Spała okazała się bardzo szczęśliwa dla dwójki z Podlasia Białystok. Na najwyższym stopniu podium wśród juniorów stanęli Martyna Bielawska, która wynikiem 1,75 m wygrała rywalizację w skoku wzwyż, oraz jej kolega klubowy Damian Roszko. Zwyciężył on w biegu na 1500 m (4:01,60).

Nasi juniorzy wywalczyli jeszcze trzy krążki: Justyna Sobuń z Hańczy Suwałki była druga w skoku wzwyż (1,73 m). Magdalena Żebrowska (rzut kulą, 13,78 m) z Narwi Łomża i Arkadiusz Wojno (400 m, 49,58 sek.) z Prefbetu Śniadowo ze Spały wracają z brązem. Dla zawodnika ze Śniadowa to 10. medal zdobyty podczas krajowych mistrzostw. Tym samym Wojno stał się pierwszym lekkoatletą ziemi łomżyńskiej, który może pochwalić się takim osiągnięciem.

- Przed mistrzostwami liczyliśmy, że Arek może powalczyć o drugie miejsce - przyznaje prezes "Prefbetu" Andrzej Korytkowski. - Ale tydzień przed zawodami dopadło go przeziębienie. Trzeba było zweryfikować plany i walczyć po prostu o medal. Na szczęście się udało.

Z czterema medalami z halowego czempionatu wracają juniorzy młodsi. Najcenniejszy zawisł na szyi Agnieszki Kozłowskiej z Hańczy Suwałki, która wynikiem 5,47 m wygrała rywalizację w skoku w dal. W tej samej konkurencji, ale wśród chłopców, srebrny medal zdobył Adrian Góralczyk z Narwi Łomża (6,78 m). Drugie miejsce w finale biegu na 2000 metrów wywalczyła Ewelina Lubiejewska z Prefbetu Śniadowo. Wynik 6.40,97 jest jej nowym rekordem życiowym. Brązowy medal ze Spały przywiezie Klaudia Konopko z UKS 19 Bojary Białystok, która była trzecia w sprincie na 60 m (7,80 sek.).