Nie obronili tytułu, bo nie mogli

Krzysztof Sokólski
Paweł Głażewski (z prawej) w Olsztynie nie miał równych
Paweł Głażewski (z prawej) w Olsztynie nie miał równych archiwum
Olsztyn. Pięściarze białostockiego Hetmana zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju Grand Prix Pucharu Polski. Na pierwszym miejscu uplasował się PKB Poznań.

"Hetmańscy" nie obronili wywalczonego przed rokiem trofeum. Ale już przed początkiem rywalizacji znaleźli się na straconej pozycji. Stało się tak na skutek absurdalnego regulaminu, który w uprzywilejowanej sytuacji stawiał kluby wystawiające do turniejów większą liczbę zawodników (bez względu na ich wyniki). W finałowej imprezie, w Olszynie Hetman reprezentowało 18 pięściarzy, PKB - 28.
- Od razu dało to kolejne trzydzieści punktów przewagi dla PKB - mówi prezes Hetmana Bogdan Kościuczyk. - Zresztą gdybyśmy wystawili trzydziestu zawodników, poznaniacy pewnie zebraliby sześćdziesięciu. Takie zasady nie mają sensu.
I pewne jest, że regulamin zostanie zmieniony. Od przyszłego sezonu punkty zbierać będzie tylko po dwóch najlepszych zawodników w każdej kategorii wagowej.
Teraz Hetmanowi na osłodę pozostaje fakt, że jego bokserzy doskonale wypadli w klasyfikacjach indywidualnych. W Olsztynie, na jedenaście finałów aż w siedmiu górą byli białostoczanie. Po sześciu turniejach Grand Prix również siedmiu z nich wywalczyło pierwsze lokaty w poszczególnych kategoriach. PZB "wycenił" je na 1500 złotych (500 zł za drugie pozycje).
Wszystko wskazuje, że w przyszłym sezonie emocjonować się będziemy nie tylko turniejami Pucharu Polski, ale i reaktywowaną ligą. Pewne jest z kolei, że na początku marca Białystok będzie gospodarzem indywidualnych mistrzostw Polski.

Wyniki walk finałowych turnieju Grand Prix w Olsztynie:

Waga 48 kg
Łukasz Maszczyk (Hetman Białystok) - Mariusz Szczepański (Nokaut Warszawa) Maszczyk wygrał przez RSCOS w II rundzie
Waga 54 kg
Krzysztof Rogowski (PKB Poznań) - Haik Grygorian (Hetman Białystok) 32:10
Waga 57 kg
Andrzej Liczik (Hetman Białystok) - Michał Chudecki (PKB Poznań) 34:16
Waga 60 kg
Krzysztof Szot (PKB Poznań) - Michał Syrowatka (Hetman Białystok) Szot wygrał przez RSCOS w III rundzie
Waga 64 kg
Marcin Łęgowski (Hetman Białystok) - Mariusz Koperski (PKB Poznań) 27:16
Waga 69 kg
Michał Starbała (Hetman Białystok) - Piotr Olejniczak (PKB Poznań) 34:11
Waga 75 kg - grupa A
Robert Świerzbiński (Hetman Białystok) - Robert Talarek (Hetman Białystok) Świerzbiński wygrał przez RET w II rundzie
Waga 75 kg - grupa B
Norbert Dąbrowski (Hetman Białystok) - Paweł Dekarz (PKB Poznań) Dąbrowski wygrał przez wo
Waga 81 kg
Paweł Głażewski (Hetman Białystok) - Mariusz Welc (PKB Poznań) 38:15
Waga 91 kg
Łukasz Janik (PKB Poznań) - Jakub Kapeliński (PKB Poznań) 41:15
Waga +91 kg
Mateusz Malujda (Gwardia Wrocław) - Łukasz Kuznowicz (PKB Poznań) 29:17

Pięściarze Hetmana, który okazali się najlepsi w swoich kategoriach wagowych (po sześciu turniejach Grand Prix):
Łukasz Maszczyk - kat. 48 kg; Andrzej Liczik - kat. 57 kg; Piotr Sielawa - kat. 64 kg; Michał Starbała - kat. 69 kg; Robert Talarek - kat. 75 kg; Paweł Głażewski - kat. 81 kg; Krzysztof Zimnoch - kat. 91 kg.