Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie tylko sztuka, ale też warsztaty

Kamil Pawelczyk [email protected]
Na konfrontacjach teatralnych z pewnością zobaczymy wiele ciekawych inscenizacji. Na zdjęciu premiera spektaklu „Król szmat” przygotowanego przez łomżyński Teatr Aktywny.
Na konfrontacjach teatralnych z pewnością zobaczymy wiele ciekawych inscenizacji. Na zdjęciu premiera spektaklu „Król szmat” przygotowanego przez łomżyński Teatr Aktywny.
Trwają zapisy na XV Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne.

Jak się zapisać?

Jak się zapisać?

Konfrontacje rozpoczną się 10 grudnia o 10.30 w MDK-DŚT. Zgłoszenia należy przesyłać do 28 listopada na adres mailowy [email protected] lub na adres organizatora. Karta zgłoszeniowa jest dostępna na stronie www.mdk.4lomza.pl. Wszystkie ekipy, które się zakwalifikowały, zostaną powiadomione najpóźniej do 4 grudnia.

W tegorocznych konfrontacjach mogą wziąć udział zespoły teatralne z całego województwa. Zgłoszenia są przyjmowane do 28 listopada.

Przegląd teatralny skierowany jest do młodzieży w wieku od 14 do 19 lat. Uczniowie muszą przygotować dowolną formę teatralną w oparciu o tekst literacki, która zamknie się w czasie 45 minut.

Ograniczeniom mówimy stanowcze nie
- Praktycznie jedynym limitem jest czas - mówi Joanna Klama, instruktor ds. teatru w MDK-DŚT w Łomży. - Wszystko inne jest dozwolone.

Tegoroczna nowością będą warsztaty teatralne, w których będą mogli wziąć wszyscy uczestnicy konfrontacji. Poprowadzi je Krzysztof Zemło, reżyser teatralny i aktor łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora.
- Bardzo się cieszymy z możliwości współpracy z panem Krzysztofem - dodaje Joanna Klama. - To wspaniały człowiek i młodzież z pewnością wiele z tych warsztatów wyniesie.

Impreza mimo konkursowego charakteru ma za zadanie promować współpracę i działanie w grupie. Młodzi ludzie mogą lepiej się poznać i wymienić swoje doświadczenia. Rywalizacja nie jest priorytetem.

Teatr jest często tylko pretekstem
Według zamiarów organizatorów zajęcia teatralne oprócz oczywistej funkcji pełnią rolę pewnego rodzaju terapii dla młodzieży.

Często po kilku miesiącach zajęć młody człowiek otwiera się na świat i nabiera śmiałości.

- Zajęcia sceniczne uczą przede wszystkim empatii - zauważa Joanna Klama. - Osoby, które w tym uczestniczą nie tylko zdobywają umiejętności aktorskie. Dzięki teatrowi zdobywają doświadczenie, które wykorzystają potem w dorosłym życiu. Nabierają śmiałości. Poznają co to jest poświęcenie i umiejętność życia w grupie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna