Niespodziewana porażka Jagiellonii (wideo)

W pierwszym meczu 1/8 finału mistrzostw Polski juniorów starszych Jagiellonia Białystok niespodziewanie przegrała na własnym boisku 0:1 z Lechią Zielona Góra.

Jaga miała sporą przewagę. Goście zagrali jednak bartdzo dobrze taktycznie. Mądrze się bronili i wyprowadzali szybkie kontry. Po jednej z nich, w 10 minucie sobotniego pojedynku Artur Małecki skierował piłkę do siatki.

Przewaga białostoczan wzrosła po przerwie. Podopieczni trenerów Artura Woronieckiego oraz Mariusza Kulhawika stworzyli kilka sytuacji strzeleckich. Nie potrafili jednak doprowadzić do wyrównania. Najbliżsi szczęścia byli Jan Pawłowski i Michał Steć.

Jagiellonia znalazła się w trudnej sytuacji, ale nie straciła szans na awans do kolejnej rundy mistrzostw Polski. Rewanż rozegrany zostanie w najbliższą środę w Zielonej Górze.

Jagiellonia Białystok - Lechia Zielona Góra 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 - Małecki 10.
Jagiellonia: Sakowicz - Łosiewicz, Gogol, Szóstko, Kądzior - Murawski (75 Świderski), Arłukowicz, Dołubizna, Steć (85 Mackiewicz) - Zapolnik (58 Pawłowski), Fidziukiewicz.