MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowi policjanci i policjantki w szeregach warmińsko-mazurskiej policji. Dwójka trafi do Ełku (zdjęcia)

dd
17 nowych funkcjonariuszy zasili szeregi garnizonu warmińsko – mazurskiego. Przed nimi 6 miesięczny kurs podstawowy, po którym wrócą do swoich macierzystych jednostek.

Po kilkumiesięcznej i kilkuetapowej procedurze, 17 najlepszych kandydatów oficjalnie rozpoczęło służbę w warmińsko-mazurskiej policji. W piątek w sali gimnastycznej budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ulicy 5 Wileńskiej Brygady AK 3, odbyło się 3 w tym roku ślubowanie. W bieżącym roku policyjny mundur włożyło już 47 osób.

Aby móc uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu nowo przyjęci policjanci musieli pozytywnie przejść wszystkie etapy rekrutacji. Osoby, które chcą wstąpić w szeregi policji, oprócz zdania testu z wiedzy ogólnej muszą wykazać się sprawnością fizyczną oraz doskonałym zdrowiem.

Zobacz także: Podlaska policja zyskała nowych funkcjonariuszy. Dziś odbyło się uroczyste ślubowanie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przyjęci do służby rozpoczną półroczny kurs podstawowy w jednej z policyjnych szkół. Podczas szkolenia zostaną przygotowani do wykonywania odpowiedzialnej i trudnej pracy. Funkcjonariusze, pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry dydaktycznej, wzbogacą swoją wiedzę na temat broni palnej, środków przymusu bezpośredniego, nauczą się wszelkich procedur wynikających z obowiązujących przepisów. Po zakończeniu kursu powrócą do swoich macierzystych jednostek, w których będą zdobywać doświadczenie.

Po 2 osoby uzupełnią skład etatowy Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, Komendy Powiatowej Policji w Ełku, po 1 funkcjonariuszu wzbogacą się Komendy Powiatowe Policji w Kętrzynie i w Nidzicy oraz Wydział Konwojowy KWP w Olsztynie.

Nasze dziewczyny zdominowały konkurs Miss Polski Nastolatek ...

Magazyn Informacyjny Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej 28.06.2018

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna