Ofensywa Jagi lepsza niż jesienią

Krzysztof Sokólski
Siła ofensywna Jagiellonii robi wrażenie. Dużo pochwał zbiera m.in. Ernest Konon. A. Zgiet
Pruszków. Cieszy mnie przede wszystkim, że stwarzamy tak wiele sytuacji strzeleckich - mówi trener Jagiellonii Ryszard Tarasiewicz.

Jaga w trzech sparingach strzeliła 13 bramek. Najpierw rozbiła 7:0 Supraślankę Supraśl, następnie pokonała 3:2 Świt Nowy Dwór Mazowiecki, a wczoraj 3:1 Znicz Pruszków. Wprawdzie klasa rywali nie rzuca na kolana, ale jednak...
Największe znaczenie ma ostatnie zwycięstwo. Zostało odniesione w meczu rozegranym w normalnych warunkach - na dobrze przygotowanym boisku (ze sztuczną nawierzchnią w Pruszkowie). - Czekaliśmy, żeby sprawdzić się na takiej murawie - podkreśla Tarasiewicz. - Mogliśmy wygrać wyżej. W drugiej połowie spotkania wypracowaliśmy sobie wiele dogodnych sytuacji strzeleckich.
Jagiellończycy trzykrotnie trafili do siatki. Drogę do bramki Znicza znaleźli Marcin Dworzańczyk, Radek Divecky oraz Robert Speichler.
- Mogliśmy stracić dużo więcej goli - przyznaje opiekun trzecioligowca Leszek Ojrzyński, jeszcze pół roku temu drugi trener ŁKS-u Łomża. - Jagiellonia zrobiła na mnie wrażenie. Ma dobrych technicznie napastników, jak Dworzańczyk, czy Cieluch. W formie jest Konon. Doszedł Divecky, który na pewno będzie dużym wzmocnieniem białostockiego zespołu. Rywalizacja w kadrze, zwłaszcza w ataku, jest ogromna i powinna przynieść efekty.
Tarasiewicz już teraz zapewnia, że siła ofensywna drużyny jest większa, niż jesienią. - Sporo wniósł Radek Divecky, który potrafi i zagrać na jeden kontakt, i przytrzymać piłkę. Nieźle wygląda Erni Konon. Za kilka dni dołączy jeszcze Remi Sobociński, który wraca do zdrowia. Na chwilę obecną jestem zadowolony z dyspozycji zespołu - dodaje trener Jagi.

Znicz Pruszków - Jagiellonia Białystok 1:3 (1:1)

Bramki: Lewandowski 45 - Dworzańczyk 15, Divecky 49, Speichler 82.
Znicz: Pazdan - Herman, Grabowski, Lewczuk, Maciej Rybaczuk - Mikolaj Rybaczuk, Kucharski, Piotrowski, Osoliński - Wiśniewski, Lewandowski. Grali ponadto: Jędrzejczyk, Gierdonowicz, Rokicki, Wojtulewicz oraz dwóch testowanych czarnoskórych zawodników.
Jagiellonia. I połowa: Banaszyński - Napierała, Naskręt, Wasiluk - Tarnowski, Markiewicz, Burkhardt, Wolański, Romańczuk - Bałecki (42 Cieluch), Dworzańczyk. II połowa: Mańka - Zalewski, Kośmicki, Wincel, Chańko - Dzienis, Speichler, Cieluch, Marczak - Konon, Divecky.