Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Były "życiówki" podlaskiej młodzieży. Zabrakło tylko medalu

Andrzej Banas / Polska Press
Czternastu młodych lekkoatletów z Podlasia Białystok wzięło udział w mistrzostwach Polski do lat 18 rozegranych podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Chorzowie. Chociaż medalu białostoczanie nie zdobyli, to jednak swoją postawą zasłużyli na duże brawa.

Doskonale spisał się Mateusz Chodakowski, który w stojącym na bardzo wysokim poziomie w tej kategorii wiekowej konkursie pchnięcia kulą zajął czwarte miejsce. Podopieczny trenerki Danuty Stojak osiągnął wynik 17,70 m. Medal brązowy na rzecz Mikołaja Gajdy stracił dopiero w piątej kolejce. Wygrał z rezultatem 19,32 m Jakub Rodziak (Orkan Września).

Także w rzucie dyskiem Mateusz Chodakowski był b liski stanięcia na podium. Niestety, został z niego zepchnięty w ostatnich dwóch rzutach i ostatecznie z wynikiem 49,98 m zajął piąte miejsce.

W finale rzutu oszczepem Aleksander Wojna ustanowił rekord życiowy - 53,48 m. Wynik ten dał mu siódme miejsce w konkursie, w którym zwycięzca Roch Krukowski ustanowił rekord Polski - 81,60 m.

Udany start młodych lekkoatletów Podlasia Białystok w mistrzostwach Polski do lat 23. Pięć medali i dwa powołania na mistrzostwa Europy

Zuzanna Baczyńska w finale biegu na 100 metrów przez płotki uzyskała 14,53 zajmując ósme miejsce. Jednak w eliminacjach podopieczna trenera Jarosława Supronia pobiła swój rekord życiowy 14,35.

Ponadto Gabriela Raczkowska w skoku w dal zajęła 7. miejsce z wynikiem 5,48 m. Karolina Piasecka w biegu na 400 metrów była szósta - 57,70, tak jak sztafeta 4x100 metrów biegnąca w składzie Kinga Budzisz, Zuzanna Baczyńska, Gabriela Raczkowska, Karolina Piasecka.

Podlasie Białystok w punktacji klubowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży uplasowało się na dziewiątym miejscu.