Oldboje Tura trzymają poziom

jan
Piłka nożna. Najpierw zagrali w Bielsku Podlaskim. W sobotę przed nimi Hajnówka i Turniej im. Piotra Romaniuka

Drużyna bielskiego Tura, złożona z zawodników grających kiedyś w ekipie trenera Piotra Pawluczuka, została triumfatorem Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski.

Zespół, w skład którego weszli zawodnicy urodzeni głównie w latach 70. pokonał wszystkich rywali. Drugie miejsce zajęli goście z partnerskiego miasta Swietłogorsk na Białorusi, którzy na podium wyprzedzili Puszczę Hajnówka. Na czwartej pozycji uplasował się zespół Tura oparty na byłych podopiecznych śp. trenera Mirosława Cara, urodzonych głównie w latach 60.

Puchary i drobne pamiątki wręczyli przedstawicielom wszystkich drużyn burmistrz Jarosław Borowski i przewodniczący rady miasta Igor Łukaszuk.

Tur lata 60.: Mariusz Żamojtuk - Waldemar Chodowiec, Artur Dakowicz, Cezary Gorbacewicz, Norbert Germaz, Wojciech Jaroszko, Mirosław Sacharczuk, Artur Zinkowski, Sergiusz Zinowczyk.

Tur lata 70.: Krzysztof Grodzki - Marek Naumczuk, Marcin Niewiński, Piotr Pawluczuk, Jerzy Pieczyński, Robert Rogowski, Sławomir Sawczyński, Dariusz Siemieniuk, Mariusz Wysocki.

Powiat hajnowski nie pozostaje jednak w tyle. W weekend w Narewce odbył kolejny już Turniej Piłki Nożnej im. Waldemara Grudzińskiego.

A już 25 czerwca, od godz. 10 na orlikach w Hajnówce odbędzie się rywalizacja oldbojów - Międzynarodowy Turniej Piłkarski im. Piotra Romaniuka.

W jednej z drużyn będzie można zobaczyć w akcji wiceburmistrza Hajnówki - Andrzeja Skiepko.

- Piłka to wielka pasja. Gram od młodości i nieskromnie dodam, że miałem wyniki. Na studiach w Olsztynie nasza ekipa była bardzo mocna. Tak mocną, że zostaliśmy nawet mistrzami Polski w piłkarskich szóstkach - opowiada Andrzej Skiepko.