Orzeł rozbroił zagrywką "Traktory"

Miłosz Karbowski
Sebastian Wójcik robił, co mógł. Nie wystarczyło...
Sebastian Wójcik robił, co mógł. Nie wystarczyło... A. Zgiet
Międzyrzecz. Gra w I lidze to nie tylko przyjemność. Po długiej, męczącej podróży do Międzyrzecza, w drogę powrotną siatkarze Pronaru Hajnówka nie zabrali ze sobą nawet zdobytego seta.

Goście, pozbawieni chorego libero Tomasza Knasieckiego (na tej pozycji zagrał Daniel Saczko), zaczęli walczyć dopiero w końcówce pierwszej partii. Ze stanu 16:20 doprowadzili do wyniku 23:24. Przy setbolu błąd na siatce popełnił jednak Łukasz Staniewski.

To zwiastowało jednak możliwy sukces w drugim secie. I rzeczywiście, po atakach Rafała Matusiaka i Sebastiana Wójcika zrobiło się 9:7 dla Pronaru. Niestety, "Traktory" zwolniły przy prowadzeniu 19:17.

- Pogubiliśmy się w przyjęciu zagrywki. Ogólnie ten element nam nie wychodził w całym meczu. Znów mieliśmy problemy z odbiorem szybujących serwisów rywali. Nad tym będziemy się starali teraz pracować. W końcówce drugiego seta 23. i 24. punkt Orzeł zdobył też po naszych błędach w zagrywce - mówi "Współczesnej" trener Pronaru Paweł Blomberg.

Gospodarze - zespół co najmniej bardzo przyzwoity - nie oddali już inicjatywy. - To, co założyliśmy sobie przed meczem, spełniało się. Zagraliśmy dobrze serwisem, wychodziło nam przyjęcie i Maciek Fijałek mógł robić wszystko na rozegraniu - powiedział Maciej Kordysz z Orła.

- W porównaniu do pierwszych meczów gramy nierówno, a brak przestojów był naszą siłą - mówi Blomberg.

- Walczyliśmy na tyle, na ile mogliśmy - dodał najlepszy w zespole Pronaru Sebastian Wójcik.
Orzeł Międzyrzecz - Pronar Parkiet Hajnówka 3:0 (25:23, 25:22, 25:20)

Orzeł: Fijałek, Kordysz, Hunek, P. Lach, Mróz, Hajbowicz, Pachliński (libero) oraz M. Lach.

Pronar Parkiet: Woroniecki, Kozioł, Wójcik, Matusiak, Staniewski, Jaskulski, Saczko (libero) oraz Niemiec, Zrajkowski, Żyliński.