Siatkarze Ślepska Malow Suwałki powalczą o 11. miejsce w PlusLIdze
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki powalczą o 11. miejsce w PlusLIdze Miłosz Kozakiewicz Fotografia
Porażką 1:3 z Indykpol AZS Olsztyn zakończyli rundę zasadniczą siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Dzięki zwycięstwu olsztynianie zagrają w fazie play-off, a suwalczanom pozostanie rywalizacja o 11. miejsce.

Akademicy z Olsztyna, aby awansować do pierwszej ósemki PlusLigi, musieli w meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki wygrać przynajmniej dwa sety i zdobyć jeden punkt. Od początku więc mocno zmobilizowani rozpoczęli mecz zwany Derbami Północy.

W pierwszym secie gospodarze utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. W drużynie z Suwałk wyróżniał się Bartosz Filipiak. W końcówce Ślepsk Malow Suwałki doszedł AZS na dwa punkty 22:24, ale po błędzie na zagrywce Maksima Buculjevic akademicy wygrali do 22.

Drugiego seta Indykpol wygrał do 18 i stało się już pewne, że awansuje do fazy play-off.

W trzeciej partii lekkie rozluźnienie gospodarzy wykorzystali podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza, którzy wyszli na prowadzenie 10:7. Gospodarze jednak zwarli szyki, doprowadzili do wyrównania i sami objęli prowadzenie pięciopunktowe 17:12. Suwalczanie odrobili jednak stratę (18:18) i w końcówce przechylili szalę na swoją korzyść wygrywając 25:23.

Kolejną partię olsztynianie po wyrównanej walce wygrali w końcówce 25:22.

- Fantastycznie grało się przy wypełnionej kibicami hali, w tym tumulcie. Graliśmy z Olsztynem, dla których spotkanie z nami było najważniejsze w sezonie. Cieszymy się, że podjęliśmy walkę, a tie-break był blisko. Nam teraz pozostaje walka o 11. miejsce w tabeli - powiedział przyjmujący Ślepska Malow Suwałki Bartosz Firszt.

Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:22).
Indykpol AZS: Tuaniga, Souza, Karlitzek, Janikowski, Sapiński, Jakubiszak, Hawryluk (libero) oraz Jankiewicz, Armoa, Ciunajtis
Ślepsk Malow: Buculjevic, Filipiak, Halaba, Štern, Macyra, Stajer, Czunkiewicz (libero) oraz Sanchez, Firszt, Kaciczak, Gallego
MVP: Joshua Tuaniga (Indykpol AZS)