Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Otwarcie ulicy Wspólnej w Ciechanowcu. Mieszkańcy długo na to czekali (ZDJĘCIA)

Olga Goździewska-Marszałek
Olga Goździewska-Marszałek
Mieszkańcy Ciechanowca mają nową drogę!
Mieszkańcy Ciechanowca mają nową drogę! UM Ciechanowiec
Było błoto i dziury, jest nowa utwardzona nawierzchnia i chodniki po obu stronach ulicy. Mieszkańcy Ciechanowca cieszą się nową ulicą w mieście. W połowie stycznia wojewoda, starosta i przedstawiciele samorządu gminy oficjalnie przecięli wstęgę i oddali drogę do użytku.

Nowo otwartą ulicę poświęcił ksiądz dziekan Tadeusz Kryński. Ulica Wspólna, na której zameldowanych jest 161 mieszkańców, położona jest w południowej części miasta. Umożliwia dojazd m. in. do oczyszczalni ścieków, która obsługuje całą gminną kanalizację sanitarną.

Prace remontowe rozpoczęły się pod koniec wakacji, a zakończyły w połowie grudnia. Miesiąc później delegacja samorządowców, z wojewodą Bohdanem Paszkowskim na czele, oficjalnie otworzyła drogę.

Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki podkreślił w swoim wystąpieniu, że inwestycja może być przykładem dobrej współpracy samorządów różnego szczebla, ponieważ przedsięwzięcie zostało zrealizowane ze środków rządowych Funduszu Dróg Samorządowych oraz budżetu Gminy Ciechanowiec. Łączny koszt modernizacji to ponad 4 mln. zł.

Zobacz też: Ciechanowiec. Mieszkańcy protestowali przeciwko powstaniu zakładu pirolizy opon. Burmistrz odpowiada na ich prośby

Gratulacje i podziękowania lokalnym władzom złożyli mieszkańcy, którzy nie kryli zadowolenia z ukończenia budowy – „Było błoto i dziury, jest nowa utwardzona nawierzchnia i chodniki po obu stronach ulicy” - mówili podczas otwarcia.

Rozbudowa obejmowała wykonanie nawierzchni bitumicznej z masy mineralno - asfaltowej o łącznej długości ponad 800 metrów wraz z obustronnym chodnikiem z kostki brukowej, ustawienie obrzeży i krawężników betonowych. Przebudowane zostały wpusty uliczne do istniejącej kanalizacji deszczowej, do odbioru wody opadowej.

Wybudowany został parking z 34 miejscami postojowymi, w tym dwoma miejscami dla niepełnosprawnych oraz próg zwalniający z wyniesionym przejściem dla pieszych, oznakowane zostały ponadto cztery przejścia dla pieszych. Prace prowadziła Firma Transportowo-Usługowa Mirosław Przesmycki z siedzibą w Małkini, wyłoniona w wyniku zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna