Ozłocony Kryński. W sumie 12 medali!

Kamil Kryński w Bydgoszczy zdobył dwa złote medale
Kamil Kryński w Bydgoszczy zdobył dwa złote medale A. Chomicz
Kamil Kryński ponownie podwójnym mistrzem Polski w lekkiej atletyce. Województwo podlaskie łącznie zdobyło aż 12 medali!

Liczyliśmy na duży sukces w Bydgoszczy i praktycznie nikt nie zawiódł. Niespodzianki były tylko miłe.

Dwa kluby woj. podlaskiego (Podlasie Białystok i Prefbet Śniadowo Łomża) wywalczyły w sumie 2 złote, 3 srebrne i 7 brązowych medali. Rok temu były 2 złote i 2 brązowe, progres jest więc olbrzymi.

Ponownie gwiazdą był Kamil Kryński. Sprinter Podlasia, po zwycięstwie z kolegami w sztafecie 4x100 metrów sięgnął po kolejny tytuł mistrza Polski na 200 metrów. W finale nie dał rywalom szans wygrywając z czasem 20.89.

Srebrny medal na 3000 metrów z przeszkodami z nowym rekordem życiowym 9:45.24 zdobyła dla Prefbetu Śniadowo Łomża Justyna Korytkowska. W
sobotę trzykrotnie na najniższym stopniu podium stawali zawodnicy Podlasia. Najpierw w trójskoku Martyna Bielawska (13.51), a potem panowie: Łukasz Parszczyński na 5 kilometrów (14:08.98) i nieoczekiwanie nasza sztafeta 4x400 m. Ekipa Podlasia biegła w składzie: Bartłomiej Chojnowski, Damian Czykier, Bogdan Sawicki, Łukasz Wilamowski i uzyskała czas 3:10.40.

Pozostałe wyniki naszych zawodników podczas 3. dnia zawodów

Kobiety
1500 m: 21. Ewelina Lubiejewska (Prefbet Śniadowo Łomża) 4:44.38
Oszczep: 12. Żaneta Lenczewska (Prefbet) 45.07.
3000 metrów z przeszkodami: 8. Anna Wojtulewicz (Podlasie Białystok) 10:25.49.
4x400 m: 6. Podlasie 3:48.47

Mężczyźni:
Wzwyż: 7. Piotr Milewski (Podlasie) 2.03.
110 m ppł - bieg nr 2: 7. Damian Czykier (Podlasie) 14.85 (rekord życiowy) - odpadł
1500 m: 5. Damian Roszko (Podlasie) 3:45.34
Trójskok: 5. Marcin Dudek (Podlasie) 15.59 (rekord życiowy)
5000 m: 12. Emil Dobrowolski (Prefbet) 14:33.51 (rekord życiowy)