Pechowe zwroty akcji

Miłosz Karbowski
Siatkarki BTPS-u muszą się sprężyć na walkę o utrzymanie
Siatkarki BTPS-u muszą się sprężyć na walkę o utrzymanie B. Maleszewska
Kozienice, Białystok Ślepsk Augustów musi liczyć sety, a białostocki BTPS może już przygotowywać się do walki o utrzymanie w II lidze.

Podopieczni Adama Aleksandrowicza mieli w Kozienicach wygrać za trzy punkty i wyjść na 1. miejsce w tabeli. Po pierwszym secie na to się zapowiadało. - Wszystko dobrze funkcjonowało. Wtedy rozgrywający Jacek Malczewski zderzył się, najpierw z Maciejem Główczyńskim, a potem z Łukaszem Rudzewiczem. Udo tak go bolało, że musiał opuścić boisko. Od tego momentu posypała się nam cała gra i mamy szczęście, że w ogóle wygraliśmy - relacjonuje Aleksandrowicz.

Goście, jakby zaaferowani kontuzją swego lidera, zupełnie się pogubili. Zaczęli fatalnie przyjmować zagrywkę. Ślepsk przegrywał już 1:2 i 17:21 w czwartym secie. Uratował się blokiem. Sporo w tym elemencie wniósł do gry po swoim wejściu Sławomir Gołębski.

BTPS z kolei prowadził z Legionovią 1:0 i 8:2. - Dziewczyny poczuły się chyba za pewnie. Wpadło nam siedem piłek z rzędu. Potem mieliśmy setbole w górze. Nie wykorzystaliśmy ich i potem losy meczu zupełnie się odwróciły. To w praktyce był mecz o 6. miejsce. Teraz już wiemy, że gramy o utrzymanie z Nike Ostrołęka - mówi trener BTPS-u Sebastian Grzegorek.

Armat Kozienice - Ślepsk Augustów 2:3 (20:25, 25:19, 25:18, 25:27, 13:15). Ślepsk: Malczewski, Skrzypkowski, Główczyński, Iwanowicz, Szlejter, Rudzewicz, Bokuniewicz (libero) oraz Augustynowicz, Starzewski, Gołębski, Wasilewski.

ZSR BTPS Białystok - Legionovia Legionowo 1:3 (25:15, 30:32, 17:25, 18:25). ZSR BTPS: Dąbrowska, Właszczuk, Wójcik, Kuczyńska, Gosko, M. Korol, Obacz (libero) oraz Okruszko, Chańko.