Pekin 2008 > Jest dziesiąty medal!!!

Redakcja

Wreszcie, praktycznie w ostatnim momencie, polska reprezentacja zdobyła dziesiąty medal na igrzyskach w Pekinie! W ten sposób powtórzyła dorobek z Aten.
Na drugim stopniu podium, w ostatnim wyścigu kajakowym w K2 na 500 metrów, stanęły Beata Mikołajczyk i Aneta Konieczna. Srebrne medalistki w piątek, razem z augustowianką Edytą Dzieniszewską o niecałe 0,05 sekundy, przegrały brąz w K4 na pół kilometra.
Augustowscy kajakarze wracają z Pekinu bez medalu. Marek Twardowski i Adam Wysocki (obaj Sparta) zajęli 8. miejsce w finale olimpijskim K2 500.
Dzisiejszy dzień polskich kajakarzy zaczął Paweł Baraszkiewicz (Posnania). Zajął 8. miejsce w finale C1 500. Po starcie augustowian 9. pozycję wypływali nasi kanadyjkarze w C2, Daniel Jędraszko i Roman Rynkiewicz. Przypomnijmy, że w tej osadzie zamiast Jędraszki miał siedzieć białostoczanin Paweł Skowroński, ale starszy kolega, mimo przegranego sprawdzianu, nie ustąpił.

13. lokatę wywalczył Marek Galiński z wyścigu mężczyzn w kolarstwie górskim.
To praktycznie koniec polskich medalowych szans. Około 15 startuje sztafeta mężczyzn 4x400 metrów, a w nocy z soboty na niedzielę biegną maratończycy. Jednak tu trudno liczyć na wielkie wyniki. Start Polaków zakończą piłkarze ręczni, którzy o 04:15 rano w niedzielę zagrają o 5. miejsce z Rosją.