Piłka ręczna. Białostocki beniaminek zaczął od porażki

Bestios przez długi czas musiał grać w osłabieniu
Bestios przez długi czas musiał grać w osłabieniu Andrzej Zgiet
W pierwszej kolejce II ligi Bestios Białystok przegrał 24:27 u siebie z ChKSŁódź. Pauzował Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka.

Białostocki beniaminek grał bardzo ambitnie z ograną i doświadczoną na tym poziomie rozgrywek drużyną z Łodzi. W pierwszej połowie zawodnicy Bestiosa nawet prowadzili różnicą dwóch goli. W końcówce gospodarze dostali dwie dwuminutowe kary, a rywale wykorzystali grę w przewadze i na przerwę schodzili prowadząc 14:13.

– Kary były naszą zmorą, bo dostaliśmy ich aż jedenaście. Trudno jest gonić wynik, grając przez tak długo w piątkę – mówił trener Bestiosa, Szymon Jadczak. – Doświadczeni rywale odskoczyli na kilka bramek i nie udało nam się ich już dogonić.

W pierwszej kolejce pauzował drugi zespół w II lidze z województwa podlaskiego – Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. Za tydzień w Dąbrowie Białostockiej zostaną rozegrane derby województwa.

Bestios Białystok - ChKS Łódź 24:27 (13:14)
Gole dla Bestiosa: Karol Bartoszuk 10, Mateusz Puchalski 6, Przemysław Kalinowski - 3, Norbert Maksymczuk 2, Wojciech Stec 2, Daniel Konopko 1.
Inne wyniki 1. kolejki: Trójka Ostrołęka - Uniwersytet Radom 22:24, AZS AWF Warszawa - Anila Łódź 26:38, Włókniarz Konstantynów - Uniwersytet Warszawa24:30, Jurand Ciechanów - ROKiS Radzymin . Pauzowały drużyny Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka i UMCS Lublin