Piłka ręczna. Dwójka Łomża - Warszawianka 34:45

Prezentuje się drużyna piłkarek ręcznych Dwójki Łomża
Prezentuje się drużyna piłkarek ręcznych Dwójki Łomża facebook/Dwojka Łomża
W pierwszym meczu nowego sezonu II ligi piłkarek ręcznych Dwójka Łomża na własnym boisku przegrała z KS Warszawianka 34:45 (15:23). W rozgrywkach obok Dwójki gra także zespół KPR Białystok, który w pierwszym meczu pokonał MTS Giżycko 34:27.

W drużynie piłkarek ręcznych Dwójki Łomża przed sezonem nastąpiły kadrowe zmiany. Do zespołu dołączyła grupa młodych zawodniczek. Poważnym wzmocnieniem okazał się powrót do drużyny Amandy Szymborskiej. Zawodniczka po opuszczeniu Łomży reprezentowała pierwszoligowy SPR JKS Jarosław, a później grała na poziomie Superligi w zespole, który nosił nazwę Eurobud JKS Jarosław. Przed powrotem do Dwójki Łomży Amanda Szymborska reprezentowała barwy Cracovii 1906.

W spotkaniu z Warszawianką Szymborska była najskuteczniejszą zawodniczką Dwójki, zdobywając 10 bramek. Niestety podczas meczu doznała kontuzji kolana.

Dwójka dotrzymywała kroku rywalkom z Warszawy do 6 minuty, gdy był remis 5:5. Niestety, wówczas nastąpiła seria czterech bramek z rzędu zespołu gości, który wyszedł na prowadzenie 9:5. Szóstą bramkę dla Dwójki zdobyła z rzutu karnegio Katarzyna Rejka. Niestety Warszawianka powiększała swoją przewagę wygrywając w 16 minucie 14:6, w 25 minucie 19:12.

Już do końca meczu Warszawianka nie dała zbliżyć się do siebie zespołowi z Łomży i wygrała 45:34.

Kolejny mecz Dwójka Łomża zagra pod koniec listopada w Białymstoku z KPR. Białostoczanki natomiast już w najbliższa niedzielę, 12 listopada zmierzą się na wyjeździe z AZS UR UPR Radom.

Dwójka Łomża - KS Warszawianka 34:45 (15:23)
Dwójka: Wiktoria Kaczyńska - Amanda Szymborska 10, Katarzyna Rejka 8, Aneta Kutny 5, Kornelia Wąsiewska 4, Patrycja Kruczkow 3, Weronika Serowik 2, Zuzanna Adamska 1, Monika Sawicka 1, Anna Janowska.