MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Plebiscyt Sportowy. Monika Kukla i Sanjaya Jaraszek Sportowcami Roku 2023 w Polsce!

Zbigniew Czyż
Zbigniew Czyż
Laureaci Plebiscytu Sportowego 2023. Zawodników, trenerów, i działaczy zaprosiliśmy na ogólnopolską galę do Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Frekwencja dopisała!
Laureaci Plebiscytu Sportowego 2023. Zawodników, trenerów, i działaczy zaprosiliśmy na ogólnopolską galę do Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Frekwencja dopisała! Sylwia Dąbrowa / Polska Press
Nagrodziliśmy najlepszych w kraju. W sobotę w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się gala Plebiscytu Sportowego 2023, który prowadzony był przez wszystkie dzienniki regionalne Polska Press Grupy.

W finale wyróżniliśmy najlepszych sportowców w skali ogólnopolskiej, ale głosowanie zaczęło się na szczeblu lokalnym. W niektórych regionach tradycja naszego Plebiscytu - największego obejmującego sport amatorski i nie tylko - sięga ponad 60 lat. Czytelnicy gazet i internauci głosowali w kategoriach: Sportowiec Roku (oddzielnie na kobiety i mężczyzn), Trener Roku, Sportowy Talent Roku oraz Drużyna Roku.

Wielki sobotni finał miał charakter ogólnopolski; wcześniej plebiscyt odbywał się również na szczeblu lokalnym (najpierw powiatowym, następnie wojewódzkim) i organizowały go redakcje wszystkich dzienników Polska Press Grupy. I to właśnie zwycięzcy z regionów w każdej kategorii awansowali do wielkiego finału, którego pięknym i podniosłym zakończeniem była uroczysta gala w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Galę poprowadziła Aleksandra Gronek-Piotrowska, a nagrody wręczyli laureatom Grzegorz Widenka, dyrektor zarządzający Polska Press Grupy, Anna Geisler, zastępca dyrektora pionu plebiscytów w koncernie, Aureliusz Mikos, prezes Makroregionów Mazowsze i Wschód oraz Adam Godlewski, kierownik sportu w naszym wydawnictwie.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Monika Kukla, ampfutbolistka i parakajakarka. Druga była uprawiająca biegi ekstremalne Julita Ilczyszyn z Dream and Do, a trzecie lekkoatletka Sabina Stenka ze Startu Szczecin.

- Córka nie mogła odebrać nagrody osobiście, bo aktualnie przebywa na zgrupowaniu w Turcji. Bardzo dziękujemy za wyróżnienie, które jest efektem jej codziennej ciężkiej pracy. Razem z mężem świętujemy sukces córki, która od 28 lat zmaga się z niepełnosprawnością - powiedziała odbierająca nagrodę w imieniu córki Beata Kukla.

Nagrodę wśród mężczyzn odebrał Sanjaya Jaraszek specjalizujący się w biegach ultra z AWF AZS-u Katowice. Drugi był zawodnik MMA Kamil Giemza z Nemesis Team, trzecie miejsce zajął piłkarz nożny Łukasz Rataj ze Słupi Sulęczyno.

Rozdano też nagrody w innych kategoriach. Trenerem Roku został trener piłki nożnej w Klubie Piłkarskim Starogard Marcin Pakmur. Na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Człapski z Warszawy trenujący nordic walking, najniższe miejsce na podium zajął trener karate w Klubie Karate Empi Grzegorz Michalik.

Najwięcej głosów w Polsce w kategorii Drużyna Roku zdobyła Szkółka Piłkarska Orzeł Piaski Wielkie Żaki 2015, Kraków. Drugie miejsce zajęły siostry Amelia i Oliwia Kopeć - hip-hop taniec, Szkoła Tańca ROCKSTEP w Radomiu, trzecie Akademia Piłkarska Jedność Zielona Góra.

Z kolei Sportowym Talentem 2023 Roku został wybrany uprawiający motocross Tymon Tomtała z Klubu Motorowego Szczecin. Druga była pływaczka Lena Klimaszewska z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „TUREKin pływa”, trzeci - piłkarz Milan Lammel z Fotball Academy Leszno.

Partnerem głównym plebiscytu sportowego 2023 roku był ORLEN - największy sponsor polskiego sportu. Gala ogólnopolska została objęta patronatem Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, partnerem gali było Biuro Podróży ITAKA.

- Staramy się być ze sportowcami nie tylko przy okazji organizacji plebiscytów. Jesteśmy z nimi na co dzień w zmaganiach w najniższych klasach rozrywkowych na szczeblu wojewódzkim i powiatowym. Towarzyszymy w ich karierach w każdym wymiarze. Cieszymy się ze wszystkich sukcesów małych i dużych, a niejednokrotnie nasi laureci zdobywają później medale także na arenie międzynarodowej, występują na igrzyskach i mistrzostwach świata - powiedział Grzegorz Widenka, dyrektor zarządzający Polska Press Grupy.

- Każdą piramidę, również tę sportową buduje się na solidnych podstawach. Ta piramida i cały system muszą być zdrowe, a nie byłyby odpowiednie, gdyby nie państwa zaangażowanie i pasja. Kiedy patrzę, jakich mamy animatorów sportów i młodzież, którą wychowujecie w regionach, to mam pewność, że czeka nas w Polsce dobra przyszłość, jeśli chodzi o sport. Z godnymi następcami Igi Świątek i Roberta Lewandowskiego - powiedział Adam Godlewski, kierownik sportu w Polska Press Grupie.

LAUREACI PLEBISCYTU 2023:

Sportowiec roku Polski 2023 - kobieta:

1. Monika Kukla - ampfutbol, parakajakarstwo.
2. Julita Ilczyszyn - biegi extremalne, Dream and Do
3. Sabina Stenka - lekkoatletyka, Start Szczecin

Sportowiec roku Polski 2023 - mężczyzna:

1. Sanjaya Jaraszek - biegi ultra, AWF AZS Katowice
2. Kamil Gieza - MMA, Nemesis Team.
3. Łukasz Rataj - piłka nożna, Słupia Sulęczyno.

Sportowy Talent Polski Roku 2023:

1. Tymon Tomtała - motocross, Klub Motorowy Szczecin.
2. Lena Klimaszewska - pływanie, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy
3. Milan Lammel - piłka nożna, Fotball Academy Leszno.

Trener Polski Roku 2023:

1. Marcin Pakmur - piłka nożna, Klub Piłkarski Starogard.
2. Krzysztof Człapski - nordic walking, Warszawa.
3. Grzegorz Michalik - karate, Klub Karate Empi.

Drużyna Polski Roku 2023:

1. Drużyna Sportowa Roku 2023 zdobyła Szkółka Piłkarska Orzeł Piaski Wielkie Żaki 2015, Kraków.
2. Amelia i Oliwia Kopeć - hip hop taniec, Szkoła Tańca ROCKSTEP w Radomiu.
3. Akademia Piłkarska Jedność Zielona Góra.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świątek w finale turnieju w Rzymie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Plebiscyt Sportowy. Monika Kukla i Sanjaya Jaraszek Sportowcami Roku 2023 w Polsce! - Portal i.pl

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna