PlusLiga. Asseco Resovia Rzeszów poza zasięgiem Ślepska Malow Suwałki

Asseco Resovia Rzeszów wygrała ze Ślepskiem Malow Suwałki 3:0
Asseco Resovia Rzeszów wygrała ze Ślepskiem Malow Suwałki 3:0 Paweł Dubiela
Ślepsk Malow Suwałki w pierwszym meczu PlusLigi pokonał na wyjeździe Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1. W drugim spotkaniu, przy własnej publiczności, suwalczanie przegrali z Asseco Resovią Rzeszów 0:3.

Na pewno nie takiej inauguracji nowego sezonu PlusLigi we własnej hali oczekiwali kibice Ślepska Malow Suwałki. Ich ulubieńcy przegrali z Asseco Resovią Rzeszów 0:3, przegrywając wyraźnie w każdym secie.

W zespole Asseco Resovii doskonale prezentował się Torey Defalco. Amerykański przyjmujący po kilku zagrywkach wypracował przewagę rzeszowian w pierwszym secie. Na siatce nie mylił się też Jakub Kochanowski. Asseco wygrało pierwszego seta 25:21.

Drugą partię też miała pod kontrolą zwyciężąjąc do 19.

W kolejnym secie siatkarze Ślepska Malow wlali trochę otuchy w serca swoich kibiców. Dobrze prezentował się Bartosz Filipiak. Po bloku Pawła Halaby było 15:13 dla Ślepska Malow. Niestety, goście szybko wzięli się do roboty. Odrobili stratę i wygrali całego seta do 21 i cały mecz 3:0 w setach.

Kolejny mecz w PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki zagra w poniedziałek, 30 października na wyjeździe z GKS Katowice.

Ślepsk Malow Suwałki - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 19:25, 21:25)
Ślepsk Malow: Sanchez, Filipiak, Gallego, Macyra, Halaba, Stern, Czunkiewicz (libero) oraz Stajer, Żakieta, Kaciczak, Bucujlević.
Asseco: Drzyzga, Bucki, Kochanowski, Kłos, Louati, Defalco, Zatorski (libero) oraz Cebulj, Staszewski.
MVP: Torey Defalco.