Siatkarze ślepska Malow Suwałki zrewanżowali się Stali za porażkę w Nysie
Siatkarze ślepska Malow Suwałki zrewanżowali się Stali za porażkę w Nysie Wiktor Gumiński
Pewny już swojej gry w przyszłym sezonie w PlusLidze Ślepsk Malow Suwałki na własnym boisku zmierzył się z walczącą jeszcze o play-off PSG Stalą Nysa. Wygrali gospodarze 3:2.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki dobrze rozpoczęli pierwszego seta. Objęli prowadzenie 4:2. Goście szybko doprowadzili do remisu 4:4, a wkrótce potem suwalczanie znów wygrywali 9:6, 18:13. Przy wyniki 20:15 trener Stali Nysa Dawid Pliński wziął drugi czas dla swojego zespołu, po którym Ziga Stern popisał się doskonałą zagrywką na 21:15. Seta zakończył atakiem, a potem skuteczną zagrywką Bartosz Filipiak. Ślepsk Malow wygrał 25:17.

W drugiej partii Stal polepszyła zagrywkę, a Ślepsk Malow Suwałki miał problemy z przyjęciem. Zespół Stali wygrywał 7:4. Boisko opuścił Paweł Halaba a zmienił go Bartosz Firszt. Drużyna z Nysy prowadziła 18:16. Po asie Maksima Buculjevica, który grał w miejsce kontuzjowanego Matiasa Sancheza był remis 21:21. W końcówce Stal przechyliła szalę zwycięstwa na własną korzyść wygrywając do 23.

W trzecim secie suwalczanie pewnie wygrali do 17, a w czwartej partii potwierdzali swoją dominację. Jednak tylko do czasu. Po błędach goście złapali kontakt i w końcówce wygrali 26:24 doprowadzając do tie-breaka.

Tie-breaka bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza. Wygrywali 6:0. 8:5, 12:7. Mecz atakiem zakończył Bartosz Filipczuk - 15:9.

Ślepsk Malow Suwałki - PSG Stal Nysa 3:2 (25:17, 23:25, 25:17, 24:26, 15:9)
Ślepsk Malow: Stajer, Buculjević, Ziga, Macyra, Filipczuk, Halaba, Czunkiewicz (libero), Firszt.

1. Jastrzębski Węgiel 28 69 74:26
2. Aluron CMC Warta Zawiercie 28 67 75:31
3. Projekt Warszawa 28 65 71:29
4. Asseco Resovia Rzeszów 28 55 68:40
5. BOGDANKA LUK Lublin 28 52 64:47
6. Trefl Gdańsk 28 51 61:46