PlusLiga. Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3.

Miłosz Kozakiewicz
Siatkarzom Ślepska Malow Suwałki, w obecnym sezonie PlusLigi, trudniej gra się na własnym parkiecie niż na wyjazdach. I ostatni mecz z Aluron CMC Warta Zawiercie to potwierdził.

Podopieczni trenera Andrzeja Kowala nie potrafili przełamać solidnych graczy z Zawiercia. Rywale kilkakrotnie w meczu uciekali gospodarzom. Naszym siatkarzom udawało się niwelować straty, ale decydujące piłki zawsze należały do zespołu gości, który dość łatwo wygrał 3:0 w setach.

Już w pierwszym secie Aluron od początku uzyskał kilkupunktowe prowadzenie. Suwalczanie potrafili jednak z niekorzystnego dla siebie stanu 13:19 doprowadzić do wyrównania 23:23, by w decydujących fragmentach popełnić błędy, które zadecydowały o porażce 24:26.

Przebieg kolejnego seta był bardzo podobny do partii otwarcie. Goście wygrywali już 15:10, ale Ślepsk wyrównał na 18:18. Był to jednak niestety pojedynczy zryw, po którym znów solidna gra Zawiercia pozwoliła mu zakończyć drugiego seta zwycięstwem 25:22.

Niestety, trzeci set był najsłabszy w wykonaniu suwalskiego zespołu. Wyższość gości nie pozostawiała wątpliwości. Aluron Zawiercie wygrał do 17 i cały mecz 3:0.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (24:26, 22:25, 17:25).
Ślepsk: Waliński, Sapiński, Bołądź, Rousseaux, Takvam, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki, Sacharewicz, Gonciarz, Rohnka.
Aluron: Kania, Malinowski, Muagututia, Flavio, Cavanna, Orczyk, Żurek (libero) oraz Niemiec, Bociek
MVP: Garrett Muagututia (Aluron)

1. Grupa Azoty ZAKSA 13 38 39:8
2. Trefl Gdańsk 17 33 38:24
3. Aluron CMC Warta 15 28 31:20
4. Jastrzębski Węgiel 11 26 29:13
5. Verva Warszawa Orlen 13 24 29:24