Ślepsk Malow Suwałki po raz drugi w sezonie pokonał GKS Katowice
Ślepsk Malow Suwałki po raz drugi w sezonie pokonał GKS Katowice Tomasz Kawka
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki po dwóch godzinach zakończyli pięciosetowy bój z GKS Katowice. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza wygrali 3:2 i zdobyli dwa punkty. Do ósmego miejsca gwarantującego udział w play-off mają jeszcze sześć punktów straty.

Pierwszy set czwartkowego meczu, który rozpoczął się o godzinie 21, był wyrównany. Gospodarze prowadzili dwoma punktami, ale szybko je stracili. Gdy był remis 18:18 niespodziewanie zespół z Katowic odskoczył na trzy punkty 21:18. I to zdecydowało, że goście wygrywając 25:22 objęli prowadzenie w setach 1:1.

Przebieg drugiej partii był bardzo podobny. Wyrównany bój trwał do stanu 21:21, po którym to gospodarze uciekli rywalom i po skutecznym ataku Pawła Halaby wygrali 25:22.

W kolejnym secie podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza mieli już wyraźniejszą przewagę. Dobrze grał najskuteczniejszy siatkarz gospodarzy Zigi Stern, który w całym meczu zdobył 21 punktów. Siatkarze gospodarzy niesieni dopingiem swoich kibiców, po punkcie Matiasa Sancheza wygrali do 20 i prowadząc 2:1 w setach byli bliscy zdobycie kompletu punktów.

Tymczasem czwarty set zakończył się porażką suwalczan do 17 i o wszystkim musiał zadecydować tie-break.

Zwycięzcę poznaliśmy przed północą, Ślepsk Malow Suwałki po wyrównanej grze przesądził o zwycięstwie asem serwisowym wygrywając 15:12.

- To był szalony mecz. Dużo falowanej gry, dużo walki, mecz charakterów, wytrwałości i trudnych momentów dla jednej i drugiej drużyny. Fajnie, że wygrywamy, dźwigając to w takim meczu. Pokazaliśmy charakter - mówi libero Ślepska Malow Suwałki Mateusz Czunkiewicz.

- Gramy dobrze u siebie i wygrywamy. Teraz tę grę musimy przełożyć na nasze wyjazdy i wygrać następny mecz w Radomiu. Tym dzisiejszym zwycięstwem dużo zyskaliśmy pod względem mentalnym - mówi Arkadiusz Żakieta.

Ślepsk Malow Suwałki - GKS Katowice 3:2 (22:25, 25:22, 25:20, 17:25, 15:12)
Ślepsk Malow: Sanchez, Halaba, Stern, Stajer, Gallego, Filipiak, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Firszt, Buculjević, Macyra
GKS: Saitta, Waliński, Vasina, Adamczyk, Usowicz, Jarosz, Mariański (libero) oraz Mielczarek, Krulicki