Podlaska Marka Roku po raz 15. Można zgłaszać kandydatów

  Podlaska Marka Roku po raz 15. Można zgłaszać kandydatów

  Zdjęcie autora materiału
  Andrzej Matys

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki i Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy z Zagranicą UMWP
  1/9
  przejdź do galerii

  Marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki i Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy z Zagranicą UMWP ©Wojciech Wojtkielewicz

  Podlaska Marka to najlepsze rozwiązania, trendy, smaki i wydarzeń. Ranking, który układają sami Podlasianie pokazuje, co w ostatnim czasie nas zachwyciło lub pozytywnie zaskoczyło. Finał odbęddzie się w kwietniu, w Operze i Filharmoini Podlaskiej.
  Kandydatury do nagrody zgłosić może każdy - pod warunkiem, że produkt lub inicjatywa pochodzi wyłącznie z naszego regionu. Konkurs wystartował 2 stycznia. Podlaska Marka Roku to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w województwie podlaskim.  - Promocja naszych produktów i wydarzeń jest dla nas bardzo istotna. Tym bardziej, że mamy czym się pochwalić.
  Mamy wiele produktów i wydarzeń znanych nie tylko w Podlaskiem, ale i na całym świecie - mówi marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki. - Chciałbym zachęcić wszystkich mieszkańców naszego województwa do tego, by wzięli udział w tej wspaniałej inicjatywie, żeby była ona znana w świecie.

  Przez ostatnich 14 lat o tytuł Podlaskiej Marki rywalizowało ponad tysiąc produktów, na które w głosowaniu internetowym konsumenci oddali niemal 200 tys. głosów.  - Głosować na swoich faworytów można już od 2 stycznia. Udział w konkursie jest bezpłatny, a kandydatów można zgłaszać w siedmiu kategoriach. Jest to: Produkt spożywczy, Produkt użytkowy, Wydarzenie, Inwestycja, Odkrycie, Kultura i Społeczeństwo - wylicza Magdalena Łyźnicka-Sanczenko dyr departamentu Promocji i Współpracy z Zagranicą w urzędzie marszałkowskim.

  Propozycje trzeba zgłaszać do 22 stycznia, a każdy z nas może wskazać do 7 kandydatur (po jednej z każdej kategorii). Po tym terminie wszystkie kandydatury zostaną sprawdzone, a właściciele zgłoszonych produktów, organizatorzy wydarzeń zostaną poproszeni o potwierdzenie gotowości udziału w Podlaskiej Marce.

  Kolejny etap to ocena merytoryczna kandydatur przez Kapitułę Nagrody złożoną z przedstawicieli świata kultury, gospodarki, mediów oraz organizacji pozarządowych. Kapituła w każdej z kategorii wskaże po trzy kandydatury (w sumie 21). I dopiero spośród tego grona zostaną wybrani zwycięzcy poszczególnych kategorii, a internauci wybiorą swojego faworyta. Samo głosowanie rozpocznie się 2 lutego, a laureatów poznamy podczas gali w kwietniu. Wtedy też dowiemy się także, kto otrzyma zaszczytny tytuł Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego oraz Ambasadora Podlaskiej Gospodarki.

  Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają nagrody finansowe w wysokości 10 tys. zł oraz możliwość reklamy w mediach regionalnych i ogólnopolskich (podobnie było i w latach wcześniejszych, a reklamy ukazywały się m.in. na antenie TV Discovery).

  Tu oglądasz: Rewolucja 4.0 właśnie się dzieje. Jednak jesteśmy dopiero na początku zmian

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)