MKTG SR - pasek na kartach artykułów
8 z 19
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI, SZTUKI I FOLKLORU...
fot. Mat. organizatora

Podlaska Oktawa Kultur. Na XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru przyjadą goście z Indii i Afryki. Lista (zdęcia)

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI, SZTUKI I FOLKLORU
FOLKLÓRNY SÚBOR „ČARNICA” (Słowacja)

Zespół pieśni i tańca powstał 1957 r., jest jednym z najstarszych zespołów folklorystycznych w Koszycach. Od tego czasu działa nieprzerwanie, zrzeszając tancerzy, muzyków i śpiewaków. Ich wspólną cechą jest miłość do ludowości. Čarnica działa jako stowarzyszenie, którego celem jest zachowanie wartości kulturowych i promowanie słowackiego folkloru. Zespół stara się odnajdywać stare materiały etnograficzne stanowiące bazę do choreograficznych opracowań.


ENSEMBLE ARTISTIQUE NATIONAL (Kamerun)

Zespół od momentu powstania w 1970 r. szkoli artystycznie w dziedzinie muzyki i tańca. Jego ambicją jest tchnięcie w tradycyjną kulturę ducha nowoczesności i otwartości. Popularyzuje kameruńską i afrykańską kulturę oraz tożsamość narodową przez prezentację tańców, śpiewu, gry na tradycyjnych instrumentach na wysokim poziomie. Dyrektorem zespołu jest książę Isaac Yamekune Povetmi – prezes CIOFF w Kamerunie.

FIVE FATHOMS DEEP (Wielka Brytania)

To 9-osobowy zespół folkowy, który wprowadza innowacyjną fuzję eterycznego wokalu, smyczków i tradycyjnych instrumentów. Teksty przypominające mroczne baśni i folklorystyczne wyobrażenia przepełnione są nawiedzonymi harmoniami, wprowadzają odbiorcę w magiczny nastrój. Potężną siła celtyckich melodii podkreślona elektrycznym brzmieniem pozwala wczuwać się w klimat świata swoich przodków.


HORA ISRAEL (Izrael)

Zespół został założony 28 lat temu przez choreografa Ilana Milo. Grupa łączy izraelski taniec ludowy z ciekawymi kostiumami, aby zapewnić żywiołowy występ. Opracowania choreograficzne bazują na folklorze żydowskim, który przez wiele lat kiełkował w sercach imigrantów na całym świecie, by finalnie powrócić do Izraela.

HUUN-HUUR-TU (Rosja)

Zespół światowej klasy z Republiki Tuwy (autonomiczny kraj Federacji Rosyjskiej). Jedna z najbardziej znanych na świecie grup wykonujących muzykę silnie inspirowaną tradycją. Charakterystycznymi elementami ich artystycznych opracowań są szeroki wachlarz stylów i profesjonalne wykonanie tuwińskiego śpiewu gardłowego. Grupa wykorzystuje następujące instrumentarium: igil, chomus (jakucka drumla), doszpuluur (drewniana tuwińska lutnia o długim gryfie), dünggür (szamański bęben) i inne.


IZABELA SZAFRAŃSKA Z ZESPOŁEM (Polska)

Finalistka VI edycji „Must Be The Music” i półfinalistka 9 edycji „The Voice of Poland 2018”. Śpiewa od 5. roku życia. Fascynuje się i tworzy muzykę sefardyjską, jest związana z rodzinnym zespołem El Saffron. Koncertuje w kraju i za granicą, biorąc udział w wielu projektach artystycznych. Podczas Podlaskiej Oktawy Kultur zaprezentuje repertuar nawiązujący do muzyki żydowskiej.



ASOCIATA ANSAMBLUL FOLKCLORIC JUNII „JUNII BRAŞOVULUI” (Rumunia)

Zobacz również

Polska - Austria LIVE! Po prostu wygrajmy ten mecz

Polska - Austria LIVE! Po prostu wygrajmy ten mecz

Weekend Nocy Świętojańskiej we Wrocławiu Będzie się magicznie. Zobaczcie propozycje!

Weekend Nocy Świętojańskiej we Wrocławiu Będzie się magicznie. Zobaczcie propozycje!

Polecamy

Polskie restauracje z gwiazdką Michelin. Dołączyły nowe miasta

HIT DNIA
Polskie restauracje z gwiazdką Michelin. Dołączyły nowe miasta

Usiłowanie zabójstwa w Łomży. Kobieta miała miała kilka razy dźgnąć nożem

Usiłowanie zabójstwa w Łomży. Kobieta miała miała kilka razy dźgnąć nożem

Odkryj pasma górskie w Polsce. Czy znasz je wszystkie?

Odkryj pasma górskie w Polsce. Czy znasz je wszystkie?