MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podlaskie: Poradnie lekarzy specjalistów: ginekologia, kardiologia, okulistyka i inne [lista 2017]

red
Podlaskie: Poradnie lekarzy specjalistów: ginekologia, kardiologia, okulistyka i inne [lista 2017]
Podlaskie: Poradnie lekarzy specjalistów: ginekologia, kardiologia, okulistyka i inne [lista 2017] Andrzej Zgiet
Sprawdź, gdzie możesz leczyć się za darmo. Publikujemy listę poradni specjalistycznych w województwie podlaskim, które mają umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Informacje na podstawie rozstrzygnięć postępowań konkursowych. Stan na 1.02.2017 r. Dane teleadresowe pochodzą od świadczeniodawców. Publikacja materiałów za zgodą Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Do poradni specjalistycznej możemy zgłosić się ze skierowaniem otrzymanym od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innego, pod warunkiem, że ma podpisaną umowę z NFZ. Pamiętajmy, że skierowaniem do specjalisty nie jest karta informacyjna z leczenia szpitalnego, izby przyjęć czy szpitalnego oddziału ratunkowego z zaleceniem konsultacji w poradni specjalistycznej.

Zapisując się do lekarza specjalisty mamy obowiązek zostawić w rejestracji swoje skierowanie. Jeśli zapisujemy się telefonicznie, mamy 14 dni na dostarczenie skierowania, w przeciwnym razie zostaniemy wykreśleni z listy oczekujących.

Ale nie do wszystkich lekarzy specjalistów skierowanie jest potrzebne - bez niego możemy się wybrać np. do ginekologa i położnika, onkologa, psychiatry, dentysty i wenerologa.

Lekarze specjaliści i rehabilitacja. Pełna lista 2017 rok. Woj. Podlaskie

W przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia, powinniśmy być przyjęci w poradni specjalistycznej w trybie nagłym, czyli w dniu zgłoszenia. Pamiętajmy jednak, że o przyjęciu chorego w tym trybie decyduje lekarz.

Skierowanie wystawione do poradni specjalistycznej jest ważne dopóty, dopóki przyczyna wystawienia skierowania jest aktualna, a leczenia nie zakończono. Nie musimy uaktualniać skierowania także jeśli nastał nowy rok kalendarzowy. Nowe skierowanie musimy donieść natomiast w sytuacji, gdy zgłaszamy się do specjalisty po zakończonym już leczeniu oraz gdy wystąpiło u nas nowe schorzenie.

Dobrą praktyką jest informowanie poradni o rezygnacji z planowanej wizyty, gdy mamy możliwość wcześniejszego uzyskania porady w innym miejscu. Dzięki temu na listę oczekujących można wpisać innego pacjenta.

Warto wiedzieć, że gdy specjalista zleci nam wykonanie badań diagnostycznych, możemy je zrobić bezpłatnie na podstawie wystawionego przez lekarza skierowania, ale tylko w konkretnym, wskazanym przez niego miejscu. Jeśli natomiast lekarz zleci nam wykonanie wysokospecjalistycznego badania (rezonans, tomografia komputerowa, kolonoskopia, gastroskopia), możemy je zrobić w dowolnej placówce mającej podpisaną umowę z NFZ na wykonywanie tego typu badań.

Jeśli jesteśmy objęci stałą opieką specjalistyczną i mamy wykonać badania kontrolne w związku z prowadzonym leczeniem, skierowanie na nie wystawia lekarz-specjalista; on też pokrywa koszty ich wykonania.

Specjalista nie może odesłać nas do lekarza rodzinnego po skierowanie na badania, które to jemu są potrzebne do dalszego leczenia. Także pobieranie dodatkowych opłat za badanie (np. za baterie do aparatu Holtera) jest niczym nieuzasadnione.

Specjalista decyduje o postępowaniu i leczeniu pacjenta do momentu przekazania go z powrotem pod opiekę lekarza rodzinnego. Jeśli uzna, że wymagamy leczenia szpitalnego, wystawia skierowanie i dołącza do niego wszystkie dostępne wyniki badań.

Poradnie lekarzy specjalistów: chirurgia, ginekologia, kardiologia, okulistyka i inne. Woj. podlaskie. Lista 2017

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna