Polish Kaliber Open 2023
Polish Kaliber Open 2023 Wojciech Wojtkielewicz
Joanna Wawrzonowska została zwyciężczynią Superfinału tegorocznego turnieju strzeleckiego Polish Open Kaliber 2023. W nagrodę otrzymała samochód. W zawodach wzięło udział blisko 400 zawodniczek i zawodników z siedmiu państw.

W Superfinale tegorocznych zawodów strzeleckich, które przyciągają do Białegostoku czołówkę światową wygrała Joanna Wawrzonowska zawodniczka klubu Flota Gdynia, brązowa medalistka mistrzostw Europy, a na co dzień żołnierz zawodowy.

- Dziewięć lat temu było trudniej, teraz jestem bogatsza o doświadczenia i wiem nad czym się skupić podczas ważnych strzałów – mówiła po finale Joanna Wawrzonowska.

W konkurencji pistoletu pneumatycznego zwyciężyli Elmira Karapetyan z Armenii oraz Łotysz. Emils Vasermanis. Natomiast w karabinie pneumatycznym triumfowali Polacy Aneta Stankiewicz i Rafał Łukaszyk.