Polska - Bułgaria 2:0. Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski strzelcami pięknych goli.

Polscy piłkarze wreszcie pokazali choć namiastkę gry, jakiej od nich oczekujemy. W środę w Warszawie podopieczni Franciszka Smudy pokonali w meczu towarzyskim 2:0 Bułgarię.

Początek spotkania nie był wielkim widowiskiem. Gospodarze rozkręcili się przed końcem pierwszej połowy pojedynku. Indywidualną akcję mocnym strzałem zakończył Jakub Błaszczykowski, nie dając szans bułgarskiemu bramkarzowi. Po przerwie kapitalnym strzałem z woleja wynik ustalił Robert Lewandowski.

- Jak mawiał Leo Beenhakker krok po kroku idziemy do przodu - podsumował Smuda. - Najważniejsze, żebyśmy na Euro 2012 mieli fajną drużynę, która przysporzy kibicom wielu radości.

Polska - Bułgaria 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Błaszczykowski 42, 2:0 - Lewandowski 62.
Polska: Tomasz Kuszczak - Marcin Kowalczyk, Kamil Glik, Michał Żewłakow, Dariusz Dudka - Jakub Błaszczykowski (78 Patryk Małecki), Rafał Murawski (85 Maciej Sadlok), Radosław Majewski (46 Maciej Rybus), Ludovic Obraniak (46 Maciej Iwański), Sławomir Peszko (59 Tomasz Jodłowiec) - Robert Lewandowski (74 Dawid Nowak).
Bułgaria: Dimityr Iwankow - Żiwko Miłanow, Stanisław Angełow, Iwan Iwanow (77 Jordan Milijew), Weselin Minew (87 Kostadin Stojanow) - Błagoj Georgijew (69 Martin Kamburow), Georgi Syrmow, Stilijan Petrow, Iwelin Popow (46 Welizar Dimitrow), Czawdar Jankow (77 Iwan Stojanow) - Dimityr Berbatow (46 Waleri Bożinow).
Sędziował: Sascha Kever (Szwajcaria).